Giresun

TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ AÇILIYOR…

Bu yıl ilk kez öğrenci alan Tirebolu İletişim Fakültesi, yeni binasıyla eğitim ve öğretime hazır Yüksek lisans ve doktora programları da açılan ve 100 dolayında öğrencinin öğrenim görmesi beklenen fakültede; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ile Gazetecilik Bölümü olmak üzere üç bölümü bulunuyor. 1cf41c2348

REKTÖR ATTAR, TİREBOLU'DA…

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, binada son hazırlıkları yerinde görmek üzere Tirebolu'ya gitti. 

Attar, ilk olarak Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık ve İletişim Fakültesinin yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için destek veren bazı STK’ların bayan üyeleri tarafından Tirebolu Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde verilen kahvaltıya katıldı.7c37685937

"ÇOK KISA SÜREDE ÇOK YOL ALDIK"

Rektör Attar; burada yaptığı konuşmada, “Pazartesi günü başlayacak 2013-2014 eğitim öğretim yılının heyecanı içindeyiz. Birimlerimizde devam eden son hazırlıkları yerinde görmek ve aksaklıkların bir an önce giderilmesi için yaptığımız inceleme gezilerimizi hafta boyunca sürdürdük. Ufak tefek eksikliklerin dışında tüm hazırlıkların tamam olduğunu gördük.

Birimlerimizi gezerken duygulanmamak ve gururlanmamak elde değil. Çok kısa sürede çok yol aldık. Bu yıl YÖK tarafından bize tanınan kontenjanlarla 6 binin üzerinde yeni öğrencimiz kayıtlarını tamamladı. Uluslararası öğrenciler ve ek kontenjanlarla bu yıl 8 bine yakın yeni öğrencimizle yeni eğitim öğretim yılına başlayacağız.

Tirebolu İletişim Fakültemizde tüm hazırlıklarını tamamlamış ve ilk kez bu yıl yeni öğrencileriyle eğitim öğretime başlayacak, çok güzel ve modern bir fakülte olmuş. Türkiye’de ilçede olan belki de tek İletişim Fakültesi. Yükseklisans ve doktora programlarını da hayata geçirdiğimiz Tirebolu İletişim Fakültemiz, Üniversitemiz ve ülkemizin en kaliteli iletişim fakültelerinden biri olacaktır. Emeği ve katkısı geçen herkese gönülden teşekkür ederim.

Yeni eğitim öğretim yılı; Üniversitemize, tüm akademik ve idari kadromuza, öğrencilerimize, velilerine, ilimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

9b5896f78c

Rektör Attar’a Tirebolu incelemelerine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Ahmet Ergün eşlik ederlerken, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerini Koruma ve Eğitimi Geliştirme Derneği Başkanı Şaban Aydın Aslan ve İletişim Fakültesi Akademik kadrosu da hazır bulundular. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir