GiresunManşet Üstü

TÜRKİYE ‘TABANCALI CANİKLİ’Yİ KONUŞUYOR

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli'nin partisinin aday tanıtım toplantısında salona belinde tabancayla gelmesi ve partilileri selamladıktan sonra aynı biçimde konuşma yapması, tartışma yarattı.
"Belde tabancalı fotoğrafı" ile haber olan Milletvekili Canikli, toplantı sonrasında Giresun'u terk etti. Gün boyu ise sessizliğini korudu ve neden silah taşımaya gerek duyduğuna, partililer arasında neden silahla gezdiğine ilişkin bir açıklama yapmadı.

Canikli'nin tabancası TBMM'de konuşuldu. MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural, Canikli'yi özür dilemeye davet etti.

Vural, "Milleti tehdit ediyorlar herhalde. Böyle bir şekilde milletin karşısına böyle çıkmak millete saygısızlıktır. Artık milletvekileri, grup başkanvekili olarak Nurettin beyi özür dilemesi ve kaza yaptığını  ifade etmesi geriyor" diye konuştu.

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ise, Canikli'nin konuşurken belinde silah olması ile ilgili bir soru üzerine, "Anlaşılan tekmeleri, tokatları, küfürleri yetmedi, şimdi de silahla geziyorlar" diye konuştu.
cats 

 RACONA GÖRE…

Silah tutkunu olan Karadenizliler, silahını saklamadan, kılıfta değil de  kemere sokulu olarak gezenleri 'can güvenliği olmayan, düşman sahibi olan ve her an kendisine yönelik bir saldırı olacağı endişesi taşıyan,korunma ve saldırma ruh hali taşıyan' insanlar olarak biliyor.  
Eğer böyle bir durum yoksa da çıplak silah taşıma ve silahı başkalarına gösterme ayıplanıyor ve görgüsüzlük olarak kabul ediliyor.
Yani racon böyle…

Yorumlarda bunun üzerinden yapıldı ve her ne olursa olsun Canikli'nin kendi partililerinin arasına bile silahla gelmesi yadırgandı.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir