Giresun

TÜRK YILDIZLARI GİRESUN’DA ÇOŞKUYLA KARŞILANDI

Vali Dursun Ali Şahin’in davetiyle gelen ve Aksu Festivalli programı kapsamında gösteri uçuşu gerçekleştiren Türk Yıldızları muhteşem bir Giresunluları büyüledi. 2013-886-5

Gösteriyi aileler, büyük bir hayranlıkla seyrettiler.

DSC_0174

 

Saat 14:30’da uçuşlarına başlayan pilotlar, Giresun üzerinden geçerek Kale ve Gedikkaya, Aksu üzerinden dönerek gösterilerini gerçekleştirdiler. Bu sırada Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve il protokolü kalabalık bir gurupla uçuşları liman sahasından izlediler.

2013-886-8

Yaklaşık 20 dakika süren gösterinin ardından Türk Yıldızları Giresun göklerini terk ettiler. Vali Drsun Ali Şahin gösterinin yer ekibine Giresun’un tanıtımlıya ilgili hediyele sundu.

Ekiptekile ise; Valiye Türk Yıldızlarının şiltinin olduğu bir plaket verdiler.

Vali Şahin, burada yapığı açıklamada“4000 yıldır Giresun’da devam eden Mayıs 7’si şenliği doğrultusunda bu sene programımıza geçen seneki gibi Türk Yıldızlarını davet ettik. Geçen sene zaten yağmurdan dolayı gösterilerin pek tadına doyamamıştık. Halkımız bu kez bu cesur ve heyecanlı uçuşları görünce havacılığı ve askeriyeyi daha çok  sevdiler. Cesaretli uçuşlarını gerçekleştiren pilotlarımızı, komutanlarını, Türk Yıldızlarının 21. Kuruluş yıl dönümünde bir kez daha canı gönülden kutluyorum. Bugün Türk Yıldızları 2.kez Mayıs 7’sinde Giresunlularla buluştu. İnşallah onlarla 3.,4.,5’si ve daha nicelerinde birlikte oluruz. Bu akrobatik hareketlerin devamını diliyorum. Kendilerine 1 kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir