AktüelGiresun

TÜRK JANDARMASI 180 YAŞINDA

Jandarma Genel Komutanlığının 180. kuruluş yıl dönümü bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de törenle kutlandı.

Valilik önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan Giresun İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bahittin Murat Yakın, Jandarma Teşkilatı’nın önemine vurgu yaptı. Albay Yakın, “Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Jandarma’nın 180. Yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kurulundan bu güne kadar yüce milletimizin engin sevgisine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzenin sağlanması yönündeki hizmetleri ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır” dedi.TÜRK JANDARMASI 180 YAŞINDA

Vali Harun Sarıfakıoğulları ise konuşmasında şunları söyledi: “Jandarma Teşkilatımız vatan, millet ve bayrak aşkı, donanımlı personeli, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kurumsal yapısı, disiplini ve üstün görev anlayışıyla her daim aziz milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmuştur. Jandarma Teşkilatımız Emniyet Teşkilatımızla kol kola, fetö ve bölücü terör örgütleriyle mücadelede üstün gayret ve fedakârlıklar göstermektedir.  Vatandaşımızla iç içe görev yapan teşkilatımız önce insan odaklı olarak vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini vatandaş güvenliğini ilke edinmiştir. Teşkilatımız ilimizde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri vatandaş odaklı çalışma prensiplerinin en canlı örnekleri olmuştur. Bu vesileyle Jandarma Teşkilatımızın 180’inci yıl dönümünde tüm personelimizi aileleriyle beraber tekrar kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Gününüz kutlu olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından törende Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümüyle ilgili ilimiz merkezdeki okullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Koçyiğit ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz tarafından verildi. Ardından da  jandarma teşkilatı bünyesinde kullanılan İnsansız Hava Araçları (İHA), uzman köpekler ve zırhlı araçlar da etkinliğe gelenlere tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir