Kültür - Sanat

Turizm Projeleri Ödüllendirildi

Eynesil Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ilçede yürütülen Turizm Projelerini ödüllendirdi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Eynesil’de Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Projesi, Kırsal Turizm için Dizgine Projesi ve Tarihin Sesini EynesilKalesi’nde Dinleyin Projelerini hazırlayan ve hayata geçiren Eynesil Kaymakamlığı Proje Üretim Merkezi Sorumlusu Gökhan Özarslan’ı Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

Eynesil Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol “Karadeniz Bölgesinin ve Giresun ilinin gelişme Rotası Turizm olarak belirlenmiştir. İlçemizdeki Turizm Değeri Ev Pansiyonculuğu, Eynesil Kalesi, Dizgine gibi alanlarla ilgili Projeler hazırlanıp hayata geçirilmeye çalışılmıştır. Ev Pansiyonculuğu Turizmin gelişimi için öncüdür.  Ege ve Akdeniz Bölgelerinde otellerden önce Pansiyon İşletmeleri bulunuyordu. Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrenciler ilçemizdeki çeşitli pansiyonlarda konaklıyorlar. Eğitim Turizminin yanında Eynesil Kırsal Turizm için hazır bir hale gelmiştir.” dedi

Kaymakam Gökhan Gürbüzerol tarafından verilen Başarı Belgesinde “Eynesil Kaymakamlığı Proje Üretim Merkezi Sorumlusu olarak  Avrupa Birliği Hibe Fonları, DOKA, Gençlik ve Spor Bakanlığı, ÖDES gibi  projelerin hazırlanması, Kültür ve Turizm Projelerinin ilçemize  kazandırılması ve uygulanmasında Proje Koordinatörü olarak  göstermiş olduğunuz üstün gayret ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizi “ BAŞARI BELGESİ “ ile taltif eder,Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.” İfadelerine yer verildi.

Eynesil Kaymakamlığı Proje Üretim Merkezi Sorumlusu Gökhan Özarslan’ın ismi son günlerde Giresun Kültür Turizm İl Müdürlüğü için geçiyordu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir