Giresun

TURİZM MÜDÜRÜNÜ GELDİ ARIYOR!..

Emin Yılmaz’ın 'performansı düşük' diye istifa ettirilmesiyle birlikte yaklaşık 2 aydır boş kalan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine kimin atanacağı merakla beklenirken, bu makama getirilecek kişiyi milletvekillerinin aradığı ortaya çıktı. Üstelik de bu iş için mesai harcayan isim; AKP Milletvekili Mehmet Geldi…

Kültür ve Turizm Müdürlüğü için bir çok ismin talepleri olduğunu ve titizlikle değerlendirme yaptıklarını ifade eden Geldi, yaptığı açıklamada, "sadece kültür değil, turizm anlamında da ilimize değer katacak isim arayışındayız" dedi.

Milletvekili Geldi şunları söyledi: “Turizm sezonunun açıldığı bir dönemde Kültür ve Turizm Müdürlüğü makamının asaleten boş olmasının kamuoyundaki eleştirilerine anlayışla yaklaşıyoruz. Ancak bu konuda yalnızca kültür değil turizm anlamında da ilimize değer katacak bir isim arayışındayız. Birçok arkadaşımızın talepleri oldu hepsi tek tek değerlendiriliyor. Ancak bakanlığın bir takım istisnai kriterler dışında prensip gereği Kültür ve Turizm İl Müdürlerini il dışından bir isimden atama yapıyorlar. Bu konuda henüz il dışından yapılan bir talep bulunmamaktadır. Ancak il içerisinden yapılan talepler Müdür Yardımcısı veya Şube Müdürü olarak atamaları yapılabilir. Bunda bir sakınca görülmüyor. Buradaki tek sıkıntımız ilgili bakanlığın prensip gereği müdürleri il dışından yapmasıdır”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir