GiresunUlusal

TUĞGENERAL MUSTAFA DOĞRU’YA FETÖ’DEN TUTUKLAMA KARARI

resized_d36d8-f4938acddogru1Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı görevini yürütürken düşen Skorsky  tipi helikopterden yaralı olarak kurtulan, ancak aynı kazada eşini ve kızını kaybeden Tuğgeneral Mustafa Doğru, tutuklandı. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik soruşturması  kapsamında hakkında tutuklama kararı bulunan Doğru, tedavi gördüğü Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara  Adliyesine getirildi. 

Doğru burada ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden soruşturmanın  yürütüldüğü Giresun Cumhuriyet Başsavcılığında görevli cumhuriyet savcısına ifade  verdi. Giresun Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında tutuklama kararı verilen Doğru'nun adının, darbecilerin hazırladığı sözde  görev listesinde geçtiği öne sürülmüştü.
Tuğgeneral Mustafa Doğru, daha önce Samsun, Manisa, Şırnak, Tunceli, Bitlis ve Foça’da görev yaptıktan sonra 2013 YAŞ kararlarıyla Giresun'a atanmıştı. 3 yıl Giresun'da görev yapan Doğru,  5 Temmuz günü yaşanan helikopter kazasında aralarında eşi ve kızını bulunduğu 7 kişinin hayatını kaybettiği kazadan kendisiyle beraber 8 kişiyle yaralı olarak kurtulmuştu.

Kazanın hemen ardından Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli açıklama yaparak helikopterin sis ve kötü hava koşulları nedeniyle düştüğünü açıklamıştı.

Ancak gerçek neden ise soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. dsc_0489  dsc_0460
Bilindiği gibi Mustafa Doğru'nun eşi,kızı ve diğer askerler ve eşleri için Ordu-Giresun Havaalanında askeri devlet töreni düzenlenmiş, törene Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu ve Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar ve diğer kuvvet komutanları da katılmış, aynı heyet daha sonra Doğru'yu tedavi gördüğü Giresun Devlet Hastanesi'nde ziyaret ettikten sonra komutanın askeri uçakla Ankara'ya sevki sağlanmıştı. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir