GiresunSpor

TUFAD’DAN YAYLALARDA SPOR VE FUTBOL TURİZMİ PROJESİ

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Giresun şubesi tarafından hazırlanan Yaylalarda Spor ve Futbol Turizmi konulu projenin tanıtım toplantısı, Kümbet Yaylası’nda yapıldı.TUFAD'DAN YAYLALARDA SPOR VE FUTBOL TURİZMİ PROJESİ 

Toplantıya, TUFAD Giresun şubesi başkanı Hasan Ali Tek’in davetiyle, ilimiz sporuna hizmette bulunan Aziz Ergun, Erol Pamuk, Şaban Karakaya, İşadamı Hacı Özer, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karabrahim’le birlikte, UEFA eski Genel Başkanı Şenes Erzik,  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkanı İsmail Dilber, Spor yorumcusu gazeteci Haldun Domaç da katıldı.TUFAD'DAN YAYLALARDA SPOR VE FUTBOL TURİZMİ PROJESİKonuklar Kulakkaya yaylasında Gırık Bahçe’de öğle yemeğiyle başlayan gezisi sonrasın Kümbet yaylasına geldiler. Burada Birun Tesislerinde düzenlenen program, Fotoğraf Sanatçısı Erhan Aydın’ın fotoğraf görsel sunumu ve ardından keman dinletisiyle başladı. Ardından Giresun Üniversitesi Spor Akademisi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Türkmen’in modaratörlüğünde konuşmalara geçildi.

Toplantıda konuşan Şenes Erzik “Bu yaylaları koruyarak çeşitli yatırımlara yön verebilmek mümkün. Hiç bir şey imkansız değildir. Bu konuda gerekli imkan ve fırsat verilmesi halinde her türlü desteği sağlamaya hazırız ve sağlarız. Yeter ki şartlar uygun hale getirilsin" şeklinde konuştu.

Ardından diğer konuşmacılar görüşlerini açıkladılar. 
Toplantıya Dereli Kaymakamı Aziz Oğuz Al, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci de katılırken, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu kutlama mesajıyla başarılar diledi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir