GiresunManşet Üstü

ÇAKIRMELİKOĞLU:REKTÖRÜN ÇABASINI DESTEKLİYORUZ

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Meclis Başkanı Fikret Günaydın ve yönetim kurulu üyeleri Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ettiler.

TSO yöneticilerine üniversite hakkında bilgiler veren Rektör Attar,  bu yıl üniversiteye 7 bini aşkın yeni öğrencinin daha kayıt yaptırdığını, sadece merkezdeki öğrenci sayısının 10 bini geçeceğini belirterek, “Geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrenci kayıtlarımızı merkezde yaparak Giresun’a katkı sağladık. Hem normal kayıtlar, hem de uluslar arası öğrenci kayıtlarıyla Giresun’da müthiş bir hareketlilik yaşanmış olup, Giresun ekonomisi canlılık yaşamıştır. Üniversitenin bu gelişimi; Giresun’un ticaretini, sanayisini, esnafını her kesimini etkileyen bir yapıyla sürmektedir.

Yeni açılan bölüm ve birimlerimizle, fakülte ve araştırma birimlerimizle Giresun’un ekonomisine, sosyal hayatına, kültürüne, ilin ve ülkemizin tanıtımına ivme kazandırıyoruz” diye konuştu..

Diş Hekimliği Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Şebinkarahisar’da Sağlık Yüksekokulu, Piraziz’de Ahmet Hamdi Özdemir Meslek Yüksekokulu, Okul öncesi ve yaşlı bakımı Araştırma ve uygulama merkezi, Karadeniz Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi yeni açılacak fakülte, yüksekokul ve birimler hakkında bilgiler veren Aygün Attar, “2014 yılında 30 bine yaklaşan öğrencisiyle yeni bir Üniversite olmasına rağmen çok hızlı gelişim gösteren bir Üniversiteyiz. Bugün Tıp fakültemizde 56 öğretim üyesi bulunmaktadır.

2013 bütçesinden sadece akademik ve idari personele ödenen miktar 36.5 milyon TL’dir. 2013 yılı bütçemiz 80 milyon TL olup, tüm bunlar Giresun’da kullanılan kaynaklardır” dedi

Güre yerleşkesinde TOKİ’nin yaptığı  inşaatların hızla sürdüğünü anlatan Attar, tüm çalışmaları 20-25 yıl sonrasını düşünerek planladıklarını söyledi.c3977ed13f

ATTAR’DAN İŞADAMLARINA ÇAĞRI

Rektör Attar, işadamlarına da şu sözlerle çağrıda bulundu: “ Bu hızlı gelişim ve büyümenin şehre getireceği yükler de bulunmaktadır. İşte sizden ve tüm Giresunlulardan bu noktada destek istiyorum. Özellikle barınma ve sosyal aktivite alanları konusunda yatırımlar yapılmalıdır. Bugün Giresun’da en karlı yatırım kuşkusuz yurt ve apart daireler olacaktır. Giresunlulardan, İş adamlarımızdan bunu istiyorum. Esnafın ve halkımızın da öğrenciyle kaynaşması ve sahip çıkması önemlidir”

Adsız

ÇAKIRMELİKOĞLU: REKTÖRÜN ÇABASINI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ

Rektör Attar’a Giresun’a ve üniversiteye yaptığı katkılar n

edeniyle teşekkür eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,” Üniversite bizim için ve Giresunlular için çok önemli bir kurumdur. Sayın Rektörümüz, tüm birikimi ve heyecanı ile Giresun Üniversitesi’ni başarıya ve geleceğe taşımak için üstün bir gayret sergiliyor. Onun bu çabasını taktirle karşılıyor ve destekliyoruz. Her zaman işbirliğine hazır olduğumuzu bilmesini istiyoruz” dedi.

MECLİS BAŞKANI GÜNAYDIN: REKTÖR GİRESUN’UN MEDAR-I İFTİHARI

TSO  Meclis Başkanı Fikret Günaydın ise yaptığı konuşmada, “siz bizim medar-ı iftiharımızsınız” dedi.

Attar’ı öven Günaydın, şunları söyledi: “Sayın Rektörüm sizi ilk olarak televizyonda “Ermeni sorunu” konusunu anlattığınız bir programda izledim ve hayranlık duydum. Bu programda sizin Giresun Üniversitesi’nde Profesör olduğunuzu öğrenince de ayrıca gurur duydum. O zaman daha Rektör olmamıştınız. Rektör olduktan sonra da çalışmalarınızı ve çabalarınızı yakından takip ediyorum. Giresun Üniversitesini getirdiğiniz nokta ortadadır. Siz artık Giresun’un Medarı iftiharısınız. Azminiz ve Giresun’a katkılarınızdan dolayı size teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Bizde her zaman destek olmaya ve üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız”

TSO heyetinin ziyareti karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi.

Ziyarette, TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri  Azmi Bük, Halit Aydın ve Reyhan Uçak da hazır bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir