Giresun

TSO BAŞKANI ÇAKIRMELİKOĞLU TRABZON’UN YATIRIMLARDAN MEMNUNMUŞ!

Giresun Güney Çevre Yolu 2010 yılından beri gündemde. 2012 yılında başlayan projesi hazır. Buna göre, Gülyalı-Piraziz’den 5 kilometre koda yükselerek 42 kilometre uzunluk ile Keşap’a inecek. Her seçim döneminde Ak Parti’nin vaadi oldu. ‘İhalesi yapıldı, inşaatına başlanacak’ bile denildi. Yıllardır söylenen her söz boş çıktı. Bu yıllarda Trabzon Ovit, Zigana ve Ordu’yu İçanadolu’ya bağlayan yol projeleri tamamlandı. Güney Çevre yolu olmayan sadece Giresun kaldı. İlçelerin bile çevre yolları var. 

Bu sürecin içinde yer alan ve sanki çevre yolu hükümetin gündemindeymiş, başlanacak, yapılacakmış gibi sürekli teşekkürlerle topluma mesaj veren, AKP’nin seçim vaatlerine destek veren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, bu sefer de umudunu Cumhurbaşkanına bağladı. Çakırmelikoğlu, Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı önemli hizmet ve yatırım vaatlerinden sonra yaptığı açıklamada “Giresun Güney Çevre Yolu gibi büyük yatırımlarında bu yıl içerisinde Cumhurbaşkanımız tarafından müjdelenmesini arzu etmekte ve sonbaharda ilimize yapılması planlanan seyahatte açıklamasını beklemekteyiz” dedi.

TSO Başkanı Çakırmelikoğlu’nun bir başka değerlendirmesi de Trabzon’da 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacak yatırım adası ve cazibe merkezine ilişkin oldu. Çakırmelikoğlu “Sayın Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı açıklamada ifade edilen Yatırım Adası ve Cazibe Merkezi Projesini bölgemizin geneline fayda sağlayacak bir proje olarak görmekte ve bu müjdeli yatırımdan dolayı memnuniyet duymaktayız” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir