Manşet Üstü

TROL VİCDANSIZLARI

Değerli okuyucularım bugünkü yazımda saçma sapan sosyal medyada trol hesaplardan bile çirkinleşecek kadar insan sağlığını hiçe sayan ancak içine şeytan kaçmış kişileri kaleme almak istedim.
Tabiki bu trolleri benim tahmin ettiğim kadar,Piraziz’de de herkes biliyor.
Piraziz’li saf değil kimin ne olduğunu çok iyi bilir. İnsanların üzüntüleri üzerinden prim yapmaya çalışmak hiçbir zaman hiç kimseye prim kazandırmaz.
Şimdiiii!..
Gelelim Piraziz’in Başarılı Belediye başkanı Sayın.Hüseyin Görgülüoğlu’nun hasta oluşuna…
Edindiğim bilgilere göre İki gün önce çarşamba akşamı saat 18-00 saatlerinde Piraziz Belediye Başkanı Sayın başkan Görgülüoğlu, rahatsızlık geçirmiş.
Öncelikle kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarız başkan en kısa sürede makamına döner ve kaldığı yerden hizmetlerine devam eder.

Ancak başkanın hastalığı sürecinde yaşananlar insani erdemlerin başında gelen vicdan duygusunun ve ahlakın ne hale geldiğini de bize gösterdi.

Başkan daha hastaneye girer girmez, teşhis dahi konulmadan hastalıklar icat edip üzerinden algı yaratmaya çalıştılar. Sosyal medyadan gazeteci kılığına giren koca koca adamlar trolliklerinin zevkini yaşadılar.
Allah gecinden versin; Ölüm döşeğinde diyenler bile oldu. Bu güruha göre Hüseyin bey artık ilçeyi yönetemez durumdaydı. Ama tutmadı, umdukları olmadı.
Sırf bu algıları yıkmak için başkan hastane odasından fotoğraf paylaşarak ne kadar sağlıklı olduğunu gösterdi.

Bu arada bu trol’lere inanan bir çok kesimden beni arayıp başkan yoğun bakım’daymış durumu çok ağırmış sen gazeteci’sin doğrumu diye arayıp soranlar oldu.
Yazık değil mi başkan Görgülüoğlu’nun ailesine değerli eşi hanımefendiye çocuklarına yakınlarına sevenlerine…İnsanların sağlıkları üzerinden bilip bilmeden dedikodular üretiyorsunuz.
Empati yapmakta mı aklınıza gelmiyor..

Tüm bunlar ne oldu bize sorusunu sorduruyor…
Bu kadar mı kötü olduk, iyilik duygularımızı bu kadar mı yitirdik…O acıda, kahırda birlikte olma, paylaşma özelliğimiz nereye gitti?
Düşmanlaştık, birbirimize göre öteki olduk.

Tüm bunların nedeni siyasetin dilinin toplumca kullanılması, benimsenmesi ve giderek bir kültür haline gelmesidir.
Yazık, çok yazık.
Herşey düzelir ama yeniden vicdanlı, tahammüllü, hoşgörülü bir toplum olmak çok ama çok zaman alacak.

Yine buradan başkan Görgülüolu’na çok geçmiş olsun diyor ve öncelikle değerli eşi hanımefendiye ve çocuklarına yakınlarına sevenlerine geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir