GiresunUlusal

TRAFİK KAZASINDA ÖLEN ALPER NEBİL’İN KANI YERDE KALMADI. İRANLI EROİNCİYE MÜEBBET HAPİS

Giresun’da 2017 yılının Aralık ayında polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan ve girdiği ters yolda kaza yaparak Alper Nebil adlı gencin ölümüne yol açan İran uyruklu Hamed Esmaeillou, Giresun Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasında ömür boyu müebbet hapis cezası verildi.

Bu karar, Türkiye’de trafik kazasında verilen en çok ceza olarak kayıtlara geçti.
Kazada hayatını kaybeden Alper Nebil’in annesi Asiye Öztürk, karara ilişkin yaptığı değerlendirmede, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararının yerinde olduğu ama o gece ki polislerinde yargılanmasını istediğini belirterek, “Bu karar biraz içimize su serpti, adalet Türkiye Cumhuriyeti’nde yerini buldu. Herkese bu konuda teşekkür ediyorum. Yalnız bu olayda polislerin hizmet ihmali olduğunu bir ana olarak düşünüyorum. Bu kişilerinde görevini yapmadıkları için polislerinde yargılanmasını istiyorum” dedi.

Kaza 25 Aralık 2017 yılında Giresun’da Karadeniz Sahil Yolu üzerinde meydana gelmişti. Polisin ihbar üzerine takip ettiği ve ‘dur’ ihtarı çektiği 63 FL 458 plakalı otomobil durmayarak kaçmaya başladıktan sonra ‘U’ dönüşü yaparak ters şeride girmiş ve karşı yönden gelen Alper Nebil yönetimindeki 28 DA 693 otomobil ile kafa kafaya çarpışarak durabilmişti.  Kazada Alper Nebil isimli sürücü hayatını kaybetmiş,  kazaya sebebiyet veren İran asıllı sürücü Hamed Esmaeillou aracında yapılan incelemede 31 kilo 196 gram eroin ele geçirilmişti.

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir