GiresunSiyaset

TOSLU: YAZICIOĞLU’NUN KATİLLERİ BULUNSUN…

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Selahattin Toslu, helikopterinin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ‘bir suikast sonucunda’ katledildiğini iddiasını tekrarladı.

Bir basın toplantısı düzenleyen Toslu, bu olayın üzerine yeterince gidilmediğini belirterek, “Alperenlerin, BBP’nin Muhsin Yazıcıoğlu suikasti ve Türk İslam birliği davası vardır.  “Bu suikastı çözersek, Türkiye’nin kuşatılmışlığının şifrelerini de çözebiliriz”. Devletin dönem dönem konuyu savsakladığı gibi izlenime kapıldığımızda ‘bu davayı’ BBP olarak üstleneceğimizi, sonuç alınıncaya kadar, kimseden bir destek almasak ta mücadelemizi sürdüreceğimizi vaat ediyoruz” dedi.  

“YAZICIOĞLU SUİKASTI TÜRKİYE’NİN MESELESİ”

“İlk günlerden beri sorduğumuz bütün sorulara cevaplar bulunmaya başladı. Henüz bitmedi. Ama ciddi mesafeler aldığımız kanaatindeyiz” diyen BBP İl Başkanı Selahattin Toslu, şunları söyledi: “Suikast meselesi, Türkiye’nin meselesidir. Türkiye bu suikastı çözerse belki yüz yılın en sadist oyununu çözer. Abdülhamit’i tahttan indirenlere, Mustafa Kemal’i zehirleyenlere, Menderes’i asan, Apo’yu asmayanlara, Eşref Bitlis’i, hemşerimiz Bahtiyar Aydın ve benzeri yüzlerce faili meçhule kadar birçok karanlık noktanın aydınlanmasına vesile olur…
Türk’e kefen biçenlerin akıbetlerini seyredin o zaman”…

BBP İl Başkanı Selahattin Toslu, açıklamasında şunları söyledi: “Hükümetin, bazı bakanların ve bir kısım devşirme iktidar vekillerinin 4 yıldan beri sesi soluğu çıkmadığı halde bugünlerde konunun takipçileri imiş gibi beyanatlarla göz boyadığını esefle müşahede ediyoruz. Sorumluluk makamındaki Sayın Ulaştırma Bakanının vicdanları yaralayan sözlerini henüz millet unutmadı. Israrlı müracaatlarımızın nasıl hükümet ve bakanlar tarafından savsaklandığını da unutmadı.

Bir Parti Genel Başkanının helikopteri düşürülüyor, pilot dahil bütün yolcular ölüyor ve üstünden dört yılı aşkın süre geçmesine rağmen Başbakanın ‘bu işin üstüne gidin’ talimatı verdiğini de unutmadı kamuoyu. Daha Dün, suikast konusunu ağzına almadan Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden ‘makam’ devşiren utanma duygusu yoksunlarının bugün, birçok ipucunun ortalığa dökülmesi ile nasıl siyasi rant uğruna hüzünlü konuşmalar yaptığını da unutmadı…
Kimseye güvenmiyoruz. Hukukî sürecin hızlanması için ne gerekiyorsa onu yapacağız… Genel Başkanımızın katillerinin bulunması konusunu siyasi mülahazalarla dün nasıl ihmal ettiler, bugün nasıl sahiplendilerse yarın ne yapacaklarını bilemediğimiz kurum ve kişilere emanet etmeyeceğiz.
Konuyu sadece Hukuk’a bırakarak olan biteni seyretmek durumunda olmadığımızı bir kez daha haykırıyoruz.
Sonuna kadar gideceğiz. Tünelin ucu göründü. Netice çıkacağına olan inancımız artarak devam ediyor”.
 
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir