GiresunUlusal

TMSF, CANİKLİ-BOYDAK-KAYYIM HABERLERİNİ ‘YALANLADI’ VE UYARDI…

"HABERLER KASITLI, MESNETSİZ...HUKİKİ HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ"

Eski adı Boydak olan Erciyes Anadolu Holding adını alan şirkete TMSF tarafından kayyum olarak atanan ve 20 milyon Euro ile kayıplara karışan Ertunç Laçinel’in, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve yeğeni Kemal Canikli hakkındaki iddialar sonrasında TMSF açıklama yaptı. 
Gazeteci Metin Cihan’ın iddialarI ve ardından Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve TİP Genel Başkanı Erkan Baş konuyu TBMM gündemine getirdi.
Bu iddialara ilişkin olarak ilk resmi açıklama TMSF’den geldi.
TMSF’nin açıklamasında, iddiaların bir bölümüne değindi. Söz konusu haberlerin hayal mahsulü, iddiaların gerçek dışı olduğunun belirtildiği açıklamada, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında yayımlanan, ‘Kayyım 20 milyon avro ile kayıplara karıştı’ haberleri üzerine kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur” ifadelerine yer verildi.
Açıklama şöyle: “Kayyımlık yaptığımız şirketler, kanunda emredildiği üzere, ‘basiretli tacir’ gibi profesyonelce yönetilmekte, denetlenmekte ve her zaman hesabı verilmektedir. FETÖ ile ilgili şirketlere kayyım olarak görevlendirildiğimizden beri, kasıtlı olarak mesnetsiz iddialarla ve sansasyonel rakamlarla kayyım haberleri üretilmektedir. Böylesi yalan veya yanlış haberlerle TMSF’yi, kayyım temsilcilerini ve yönettiğimiz markaları itibarsızlaştırmaya çalışanlara karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı hatırlatırız.
TMSF yönetiminde hem kârlılığı hem de istihdamı artırılan şirketlere yalan haberlerle zarar vermeye çalışanlar suç işlemektedirler. Kurumumuza emanet edilen şirketleri ve markaları korumak için, kasıtlı olarak bu ve benzeri haberleri üretenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir