AktüelGiresun

TMO GİRESUN’DA100, ORDU’DA 140 KG FINDIK ALIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç; “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) dönüm başına Ordu’da 140 kg fındık alırken, Giresun’da ise 100 kg fınfık alıyor. Komşu iller arasındaki bu ayrımcılık hiç de doğru değil, düzeltilmeli” dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN HAKKI KORUNMALI”

Başkan Sıbıç yaptığı yazılı açıklamada; yöre halkının öncelikli geçim kaynağının fındık olduğunun altını çizerek, üreticinin mağdur edilmemesini, emeğinin hakkının verilmesini isteyerek; “Üreticimiz mümkünse ürününü asla düşük fiyattan satmamalı, alın terinin karşılığını alacağı yere satmalı” ifadelerini kullandı.

CHP’li Başkan Necmi Sıbıç açıklamasında şunları dile getirdi: Öğrendik ki TMO dönüm başına Ordu’da 140 kilo alırken, Giresun’da 100 kilo alıyor. Neymiş efendim rekolte tespitinde Ordu 140, Giresun 90 karar edilmiş. Bu kararla da TMO şimdi Ordu’da 140 kg, Giresun’da 100 kg alıyor.
Bu doğru bir uygulama değildir. Bu ayrımcılık giderilmelidir. İki komşu il arasındaki bu yanlış derhal eşitlenmelidir. Üretici arasında böyle bir haksızlık asla kabul edilemez”

Başkan Sıbıç; bu yanlışın giderilerek, üreticinin ÇKS belgesi ile TMO’dan gün alarak ürününü satmasını da önerdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir