Giresun

TKDK: PROJE REDDETMEDİK…

TKDK  İL KOORDİNATÖRÜ ÖZER ÇOBAN, CHP İL GENEL MECLİSİ GURUP BAŞKAN VEKİLİ YILMAZI YALANLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban, CHP Giresun İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Ömer Mustafa Yılmaz'ın iddia ettiği ‘projeleri iptal ediyorlar’ iddialarını yalanladı.  Çoban, düzenlediği basın toplantısında, 15 Şubat-26 Mart tarihleri arasında kendilerine 10 proje için başvuruda bulunulduğunu, bunlardan yaklaşık 1 milyon 400 bin Euro bütçeli birinin sözleşmesinin  imzalandığını, 9 projenin ise eksik belgelerden dolayı geri çekildiğini söyledi.
Çoban, “Eksik belgeli projelerin, eksikliklerinin tamamlanmasının ardından yeniden destek talebiyle kendilerine iletildiğini kaydeden Çoban,"Bu süreç uzun soluklu. Bir takvim var o takvim üzerinden süreç işliyor. Şuanda bu 9 proje değerlendirme aşamasında. Yani bizlere gelip de ret edilen şuanda hiçbir proje bulunuyor" diye konuştu. 

TKDK’nın sözleşmesi imzalanmış olan projelere ancak yatırım gerçekleştiği takdirde hibe desteği sağladığını söyleyen Özer Çoban, şu bilgileri verdi: “Giresun’un da aralarında bulunduğu 2. Uygulama İlleri olarak adlandırılan 22 il koordinatörlüğünde bugüne kadar -takvim gereği-sadece proje başvuruları kabul edilmiş ve incelenen projeler sözleşme aşamasına gelmiştir. Kurumumuz tarafından hibe ödemeleri ancak bu aşamadan sonra, yatırımlar gerçekleştiği takdirde başvuru sahiplerine ödenecektir.

TKDK ve Giresun İl Koordinatörlüğü halkımıza, amaç ve misyonlarına bağlı olarak, şeffaf, dürüst ve tarafsız bir şekilde hizmet etmeyi ilke edinmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir