Giresun

TİREBOLU’DAKİ KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde Tirebolu ilçesi sahil yolunda  boşanmak için mahkemeye başvuran Ayşe Kuru (18), annesi Neriman Taş (42)'ın  eşi Cabir Kuru (21) tarafından ikiz çocuklarının gözleri önünde bıçaklanarak öldürülmesi olayının yankıları sürüyor. Olay yerinden kaçan Kuru,jandarma tarafından yakalanarak tutuklandı. çocuklar ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Bu konuda bir açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Demiroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Kadınlarımız günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize, tecavüze maruz kalmakta ve öldürülmektedirler. Kadın katilleri tahrik indirimlerinden de yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadırlar. Medyatik bir özelliği de yok ise ne basında ne de medyada yer almamaktadırlar. Onların ölmesi hayattan ve çok sevdiği çocuklarından koparılması çok da önemsenmemektedir.  Kadını erkekle eşit görmeyen, toplumsal yaşamda yok sayan siyasi anlayışa ve onun karanlığına asla teslim olmayacağız. Emeğimize, bedenimize, kimliğimize sahip çıkarak topluma ve bizlere dayatılmak istenen, gerici, cinsiyetçi yaşam tarzını asla kabul etmeyeceğiz.

Kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze, her türlü şiddet eylemciliğine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz ve kadın cinayetlerini durdurmak için her türlü çalışmanın içinde yer alacağız.

Canice işlenen cinayetin anne ve kızının hayatına son veren katilin ceza indirimi almadan hak ettiği cezaya çarptırılmasını diliyoruz. Diğer olaylarda olduğu gibi bu olayın da takipçisi olacağız.

Kadına yönelik şiddete, kadın cinayetlerine karşı verdiğimiz mücadelede sevgiyi, saygıyı, güveni ve umudu örgütlemek bizlerin vazgeçilmezidir".

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir