Eğitim

TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDEN ETKİNLİK

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi, yerel basına katkı sağlamak için seminer hazırlıklarına başladı.

 Konu ile ilgili çalışmaları başlatan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve İhlas Haber Ajansı Giresun sorumlusu Ahmet Bilge ve Tirebolu Belediyesi Basın Danışmanı ve Anadolu Ajansı Muhabiri Kadriye Aydın ile birlikte ön toplantı yaparak bölgedeki yerel basının sorunlarını ve eksiklerinin araştırılması,  bu konulardaki ihtiyaç doğrultusunda eğitim vermek için noksanlıkların tespit edilmesini istedi.

Yapılan tespitin ardından seminer çalışmalarına başlanacağını söyleyen Prof. Dr.Sarmaşık, bir yerde kurulan fakültenin sadece öğrencilere yönelik değil bulunduğu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermesi gerektiğini belirterek, "Bundan sonra da ilimiz ve bölgemizin gelişimi açısından her türlü desteği vereceğiz" dedi.

İHA Giresun Sorumlusu Bilge ise; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmada yılın en iyi haber fotoğrafı kategorisinde birincilik ödülü aldığı fotoğrafı Sarmaşık’a takdim etti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir