Giresun

TİRDEF CANİKLİ’YE ŞAŞIRMADI

TİRDEF DEMİRYOLUNDAN UMUTLU  

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF),  Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin demiryolunun Harşıt vadisinden Tirebolu'ya bağlanmayacağı konusundaki açıklamalarının sürpriz olmadığını belirterek, "söylediklerimizde haklı çıktık" dedi. Yazılı açıklama yapan federasyon, Canikli'nin zaten güzergahın Gümüşhane-Trabzon şeklinde olduğunu ve Giresun bağlantısının projede olmadığını bildiğini iddia etti

Projeye Trabzon-Giresun bağlantısının eklenmesi için çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan TİRDEF,"Bu tür projelerin arkasında güçlü bir duruşa ihtiyaç olduğunu hatırlatmamıza gerek dahi yoktur. Başta milletvekilleri olmak üzere, yerel yöneticiler, STK’lar siyasi düşüncesi ne olursa olsun kişi ve kurumlar birlik olup çalışmalıdırlar"çağrısı yaptı.  

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, şu görüşler dile getirildi: "Şimdi yapılması gereken, en başta söylediğimiz gibi, bu konuda daha ciddi, kararlı ve ne istediğimizi net bir şekilde ortaya koyarak çalışmaktır. Her şey bitmiş değildir.

Bu bağlamda Tirebolu ve Giresun birlikte hareket etmeli, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon olarak projelendirilen güzergâha, Tirebolu bağlantı yolunu ekletmelidir.

"TİREBOLU BAĞLANTI YOLU EKLENMELİ"

Ana projenin içine Tirebolu bağlantı yolunu eklenmelidir. Bu projenin 2020 yıllarında başlanacağı düşünülürse, Tirebolu bağlantısı ana projeyle başlayacak, Anadolu’ya açılacak yol Tirebolu üzerinden Giresun bağlantısı ile sağlanacaktır.

Biz bu ana projesi içine Tirebolu’yu ekletemezsek, belki de 150 yıllık rüya için 50 yıl daha beklemek zorunda kalacağız.

Özetle, TİRDEF ele aldığı tüm konularda olduğu gibi, sorumluluk bilinciyle hareket etmiş, demiryolu konusunda da verilere dayanan açıklamalar ile kamuoyunu aydınlatmaya çalışmıştır. Umuyoruz ki bu gelişmelerden sonra kamuoyu açıklamaları takip ederken, kimleri dikkate alması gerektiğinin bilincinde hareket edecektir."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir