GiresunKültür - Sanat

TİMÜR SELÇUK’TAN GİRESUN’DA MUHTEŞEM KONSER

Giresun Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yapılan organizasyonla Giresun’a gelen Ünlü Sanatçı Timur Selçuk, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük  konferans Salonu’nda sevenleriyle buluştu.

 

 

DSC_6748

2 saat süreyle sahnede kalan sanatçı, 60’lı yıllardan bu yana bestelediği, seslendirdiği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.

'Dünden Bugüne Timur Selçuk' turnesi ile Karadeniz illerini dolaşan sanatçı efsaneleşmiş eserlerinin yanısıra babası Münir Nurettin'in eserlerinin de seslendirdi.

Timur Selçuk, konser boyunca sık sık izleyiciyle konuştu ve  ülke gündemine ilişkin kimi konularda da kendine özgü üslubuyla yorumlar da yaptı. Ezan okunurken konserine bir süre ara veren sanatçı, babasından böyle gördüğünü belirterek,Peygamberimiz ve Atatürk’ü kastederek ”ben hayatım boyunca iki Mustafa’dan vazgeçmedim. Bunun için de çok şey kazandım” dedi.

Konserde sanatçıya; klavye ve piyanoda Turhan Yükseler, davulda Orhan Topçuoğlu, basta Hami Barutçu gibi isimler eşlik etti.DSC_6754ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi,sanatçıya dernek adına çiçek sundu ve teşekkür etti. Ekmekçi, “hocam” dediği Selçuk’la öğrencilik yıllarından kalma anısını anlattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir