Aktüel

“TEMİZ ÇEVRE YEŞİL GİRESUN”

“Temiz Çevre Yeşil Giresun” sloganı ile çevre farkındalığının artırılması ve çevre kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla 8-12 Kasım 2021 tarihleri arasında temizlik etkinliği düzenlendi.“TEMİZ ÇEVRE YEŞİL GİRESUN”Giresun Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün katıldığı organizasyonda Giresun Belediyesi ise sorumluluk sahasındaki temizlik etkinliğini sürdürüyor.
Bu kapsamda Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden’in de katılımıyla Çerkez Plajı bölgesinde kıyı temizliği yapıldı. Etkinlikte belediye personelleri, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve gönüllüler ellerinde çöp torbalarıyla birlikte çöp topladı.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, çevre temizliği konusunda vatandaşların duyarlı olmasını isteyerek: “Önemli olan çevreyi temizlemek değil, kirletmemektir. Çevremize ve doğamıza sahip çıkalım. Kirletilmiş bir şeyi temizlemek çok zor ama kirletmemek daha kolay. Şehrimizde halkımızdan beklentimiz çok yüksek. Lütfen çöplerinizi atmayın. Nasıl olsa temizleniyor mantığını bırakmamız gerekiyor. Giresun’un bir deniz kenti olma özelliğini ortaya koymaya ve halkımıza en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir