GiresunUlusal

TEFECİ OPERASYONUNDA 22 GÖZALTI

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Giresun İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri silah kaçakçılığı ve tefecilik yaptığı belirlenen Giresun’da 19, Ankara’da bir, Bursa’da bir ve Ordu’da bir şahıs olmak üzere toplam 22 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise 7 adet ruhsatsız tabanca,1 adet kumanda şeklinde suikast tabancası, 5 adet av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca, 21 adet tabanca şarjörü, 2 adet av tüfeği şarjörü, 310 adet tabanca fişeği, 100 adet yivli tüfek G 3 fişeği, 154 adet av tüfeği fişeği, 21 adet tabanca parçası, 21 adet boş kovan, 1 adet kılıç,1 adet sallama tabir edilen kesici alet, 3 adet kama tabir edilen kesici alet, 1 kutu 16’lı havai fişek, 2 adet polis jopu elde edildi.

Adliyeye getirilen şahıslardan; 5’i serbest bırakılırken,9 şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakıldı, 5 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Yapılan operasyonda firari olarak aranan bir şahıs hakkında yakalama emri çıkartıldı.

 

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı