GiresunUlusal

TBMM HEYETİ CUMHURİYET BAYRAMINI MOĞOLİSTAN’DA KUTLAYACAK

AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan başkanlığında hafta başında Moğolistan’a giden TBMM Parlamentolar arası Dostluk Gurubu üyeleri, bu ülkedeki resmi görüşmelerini sürdürüyor. 

14680650_1480373088644943_6307355096302192748_n

Heyette CHP adına bulunan Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  Moğolistan gezisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, dostluk ve ticaret gibi konuların yanı sıra kapsamlı diplomatik görüşmeler yaptıklarını söyledi. Bülent Bektaşoğlu, ” Heyet başkanımız Sayın Mehmet Erdoğan başkanlığında; Moğolistan Meclis Başkanı Z. Enkhbold, Savunma Bakanı, Moğolistan Türkiye Dostluk Grubu Başkanı, TİKA, Ata Derneği, Moğolistan Türkiye Büyükelçiliği ve Moğolistan Parlamentosu başta olmak üzere birçok resmi heyetle görüşmeler gerçekleştirdik. Moğolistan Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi, iki ülke arasındaki dostluk bağlarının arttırılmasını amaçlayan görüşmelerimiz oldu.  Dünya gündemiyle ilgili gelişmeleri de değerlendirdik.” dedi.3113fdd6-a7c9-4745-b589-dcedf9eaee8bProgram kapsamında Karakurum’da ve Nalaikh’ta Göktürk Devleti dönemine ait tarihi ve kültürel alanlarda incelemelerde bulunduklarını,  Cengiz Han anıtı ve müzesini, Bilge Tonyukuk  anıtı gibi önemli tarihi yerleri de gezdiklerini söyleyen Bektaşoğlu, gezinin son gününde bu ülkede Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri resepsiyonuna da katılacaklarını söyledi. 

Mehmet Erdoğan Başkanlığında Moğolistan’ın Başkenti Ulanbator’a giden heyette; AKP İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, MHP Ankara milletvekili Erkan Haberal bulundu.
TBMM heyetinin yarın gece Türkiye’ye giriş yapmaları bekleniyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir