GiresunSpor

TBMM FUTBOL TAKIMI ŞAMPİYON

TATLI VE GELDİ TOP PEŞİNDE KOŞMAYA DEVAM EDİYOR…MİİLETVEKİLİ ADEM TATLI'NIN BAŞKANI OLDUĞU, MEHMET GELDİ'NİN DE OYNADIĞI  TBMM FUTBOL TAKIMI, MACARİSTAN'DA DÜZENLENEN TURNUVADA ŞAMİYON OLDU.

 Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 21 Haziran’da başlayan Parlamentolar Arası 4'lü Futbol Turnuvası'na katılan TBMM Milli Futbol Takımı şampiyon oldu. 

Macaristan Parlamentosu tarafından düzenlenen, ev sahibi Macaristan'ın yanı sıra, Türkiye, Sırbistan ve Hırvatistan'ın katıldığı turnuvada 21 Haziran’da Sırbistan’ı 4-3 yenerek finale yükselen Türkiye, finalde karşılaştığı Hırvatistan’a karşı 3-0 hükmen galip geldi ve şampiyon oldu.

Dünyaca ünlü efsanevi Macar futbolcu Ferenç Puşkaş'ın ismini taşıdığı statta oynanan maçların ardından şampiyon olan Türk Milletvekilleri büyük sevinç yaşadılar.

TBMM Spor Kulübü Başkanı Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı'nın İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Finalde rakipleri olan Hırvatistan'ın sahaya 20 yaş ortalaması ile çıktığını belirterek, " Sahada yine de ilk yarı başa baş bir mücadele ettik. Ancak ikinci yarı sahaya çıkmadılar. Hırvatistan takımının içinde milletvekili olmayan kişilerin tespit edilmesi üzerine karşılaşmayı 3-0 hükmen galip geldi ve Budapeşte’de şampiyon olduk" dedi. 

TBMM Spor Kulübü Başkanı Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı ayrıca, Hakan Şükür’ün küçük bir sakatlığı olduğu için Macaristan’a gelmediğini söyledi. 

Turnuvada Macaristan’ı penaltı atışlarıyla yenen Sırbistan 3’ncü, ev sahibi Macaristan ise sonuncu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir