GiresunSiyaset

TATLI: AKSU AKSA’NIN HİZMETLERİNİ SAHİPLENİYOR

AK Parti Giresun İl Başkan Yardımcısı Kenan Tatlı, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun AKSA’nın Fındık Pazarı civarında elektrik kablolarının yeraltına alınması için sürdürdüğü çalışmaları  Giresun Belediyesi’nin bir hizmetiymiş gibi yansıttığını iddia etti.

Tatlı, yaptığı yazılı açıklamada, “Her zamanki gibi Sayın CHP’li belediye başkanı, başka kurum ve kuruluşlarının hizmetlerine sahip çıkarak, belediye hizmet üretiyormuş gibi göstermekte, adeta Giresun halkını yanıltma yoluna gidiyor ve bundan da siyasi rant elde etmeye çalışmaktadır. Kendi hizmeti olmayan bir yatırımı kendi hizmeti gibi göstermenin başka izahı yoktur. Kaldı ki, kentimizde doğalgaz çalışmalarının bir an önce bitmemesi, Giresun halkının da bu hizmetten yararlanması için AK Parti olarak yoğun çaba ve gayretlerimize rağmen, Giresun Belediyesi’nin iş bilmez tutumu ve beceriksizliği sayesinde olduğu unutulmamalıdır” dedi.

 Tatlı” CHP’li belediye başkanı nerdeyse “Doğalgaz’ı ben getirdim ve Giresunlu hemşerilerimin hizmetine sundum” demediği kalmıştır. Nerede bir doğalgaz çalışması varsa CHP’li belediye başkanı ortaya çıkmakta, hemen bu çalışmalardan kendine bir payda çıkarmaktadır. Yoksa Aksa firması Giresun Belediyesi’nin bir şirketi haline geldi de bizim mi haberimiz yok?” diye sordu.

"AKSU GAZETELERE MANŞET MANŞET HABER YAPTIRIYOR"

Kenan Tatlı, açıklamasında Giresun basınına yönelik bir de suçlamada bulundu. Aksu’nun Giresun basınına bu konuda haber yaptırttığını iddia eden Tatlı, şunları söyledi: “Sayın CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun halkına hizmet üretemez hale geldi. Ancak Giresun halkında belediye hizmetlerinin genişlediği ve arttığı algısını taze tutmak için her anı fırsata çeviriyor. Yoksa Fındık pazarı mevkiinde yapılan doğalgaz hatlarının döşeme çalışmalarını, “Fındık Pazarı mevkiinin çehresi değişiyor” denilerek gazetelere manşet manşet haber yaptırılması neyin tezahürüdür? Sayın Belediye Başkanı AKSA firmasının yapmış olduğu işlerin reklamını yapacağına,  Arap saçına dönmüş,  her gün daha kötüye doğru giden Giresun şehir içi trafiği için çareler üretmesini tavsiye ederim. Bir başka tavsiyem de seçimler öncesi Giresunluya vaat ettiğin  projeleri gerçekleştirmek için hangi çalışmalar yaptığını açıklamanı bekliyoruz” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir