Giresun

TAŞOCAKLARI RUHSATINA SİYASET KARIŞTI

CHP İL BAŞKANI EŞREF KARAİBRAHİM’DEN GİRESUN VALİLİĞİ’Nİ TÖHMET ALTINDA BIRAKACAK ÖNEMLİ İDDİA

Karaibrahim, yaptığı yazılı açıklamada; Dereli Pınarlar Köyü’ndeki taş ocaklarının çevreyi ve dereleri katlettiğini belirterek, aynı yere ikinci bir taşocağı açılmasını ‘garip bir durum’ olarak nitelendirdi.

“Taş ocaklarının dere yataklarından ve yollardan en az 20 metre uzakta olması gerekirken derelerin ve yolların içine açılmasını anlayamıyoruz”diyen Karaibrahim, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yöreye ait sivil toplum örgütlerinin Dereli Kaymakamlığı’na, Dereli Belediye Başkanlığı’na  ve Yavuz Kemal Belediye Başkanlığı’na şikayette bulunmasına rağmen hiçbir sonuç da alınamamıştır.

Aldığımız duyumlara göre bu ocakların ruhsatlarının verilmesinde bazı siyasilerin de bu işe yardımcı olduğu söylenmektedir. Bu köylülerin ve yöre halkının karşı çıkmasına rağmen neden ısrarla ve tehditle ocakların açıldığını anlamak mümkün değildir.

Bu yörede yaşayan insanlar buralara çevre katliamı yapılmasına karşıdırlar ve sonuna kadar mücadele edecekler. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yetkilileri göreve çağırıyoruz. Yapılmadığı takdirde bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyacağız”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir