Giresun

TARHAN:”BAŞBAKAN SABIKALI”…

CHP GURUP BAŞKAN VEKİLİ EMİNE ÜLKER TAHRAN, TAKSİM'LE BAŞLAYAN GÖSTERİLERİ GİRESUN'DA DEĞERLENDİRDİ:

"Halk, Biber Gazına, Baskıya, Gazla Üzerine Gelinmesine Pabuç Bırakmayacağını Bir Kez Daha Çok Açıkça Gösterdi"

Giresun’da Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanlığının CHP’de Milletvekilliği,Belediye Başkanlığı,il ve ilçe Başkanlığı ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış kişilere takdir belgesi vermek üzere düzenlemiş olduğu Plaket Töreni ve Dayanışma Gecesi’ne katılan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan yaptığı k onuşmada Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Tarhan, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili "Halk, biber gazına, baskıya, gazla üzerine gelinmesine pabuç bırakmayacağını bir kez daha çok açıkça gösterdi" dedi.

“DEMOKRATİK TALEPLER FÜZE RAMPALARI OLSA İDİ KABUL EDERDİ”
Başbakan, Demokratik talepler olsa bunlar karşılanır,bunu yaparız demiş diyen Emine Ülker Tarhan,”Yani daha çok AVM,Füze Rampası,savaş çığırtkanlığı,imam hatip, daha çok çocuk,din istismarlığı,beton yurtta beton,dünya da beton olsa bu talepler eminim karşılayacaktı. Ağaç,doğa,dereler,özgürlükler ve adalet talepleri ise anarşist çapulcuların işi ona göre. Ona göre sadece çapulcu işi”dedi.
DSC_2382                                                   “BAŞBAKANIN SABIKASI VAR VE HAPİS YATTI”

"Bu adamın neden sabıkası olduğunu biliyorsunuz değil mi? Diyen Tarhan,şunları söyledi:”Sabıkası var.Halkı kin ve nefret duygularına sevk etmekten dolayı daha önce sabıka almış, Cezaevi’nde de bu yüzden yatmıştı.Belli ki halkı halka karşı kırdırma konusunda çok ısrarlı.Öyle görünüyor.Böyle bir planı var ama asla ve asla başaramayacak.Hep birlikte buna izin vermeyeceğiz.Bugün bir katliamı meşru kılmaya çalışıyor bu adam.Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyor.Yüzde elli et ve tırnak aslında.Yüzde elli zaman,zaman selam verdiğimiz,aynı fikirleri paylaşmasakta arkadaşımız,komşumuz olan insanlar.Onları bize düşman etmesine izin vermemeliyiz diye düşünüyorum.Benim içimde ona karşı asla korku yok.Korkmuyorum.Korkmak yok.Korku bugün artık toplumda yer değiştirmiştir”

“31 MAYISTA BİZ KAZANDIK,RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAYBETTİ”
O gün biz kazandık 31 Mayıs'ta başlayan direnişten sonra biz kazandık Reçep Tayyip Erdoğan kaybetti ifadelerini kullanan Tarhan,”Bugün kaybetmiştir. Kendisi ne kadar kabil etmezse etmesin ne kadar ben hala dimdik ayaktayım derse desin kaybetmiştir.Yatsın kalksın dua etsin bu iş daha kötüye gitmeden bir an önce sonuçlansın diye.Tehdit savurmaktan vazgeçsin olaylarda halkla iktidar karşı karşıyaydı bugüne kadar olan halkla iktidardı bundan sonra halkla halkı karşı karşıya getirmesin buna dikkat etmesi gerekiyor.Bu halk seni unutur mu Tayyip? diyelim,unutur mu bu halk seni? Yakan,yıkan,hık deyicisi valilerini,polislerini,reyhanlıdan sonra taksimde ki gibi sağa,sola kaçmalarını amerika’ya,afrika’ya kaçmalarını bu halk seni unutur mu Tayyip?diye soralım.Gençler onu salladılar.Düşmesine çok az kaldı inanın çok az.Polisleri biber gazı sıkmaktan yoruldular yorgun düştüler ancak şunu unuttular bu halk biber gazına süngüye baskıya gazla üzerine gelinmesine bunlara çok da pabuç bırakmayacağını bir kez daha gösterdi çok açıkça gösterdi. Bir de artık ne yapılmayacağını gösterdi artık bu günden sonra Recep Tayyip Erdoğan başkan falan olamayacak asla. 31 Mayıs direnişine ve çocuklarına buradan bir kez daha selam olsun diyorum ve hepsinin alnından tek tek öpüyorum”dedi.

KKKonuşmanın ardından emine Ülker Tarhan CHP Giresun Teşkilatında Milletvekilliği yapmış olan eski vekillere plaket verdi.

Gecede, ayrıca bugüne kadar  çeşitli parti görevlerinde bulunmuş 100'e yakın kişiye plaket verildi.

Geceye, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve partililer katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir