Giresun

TAKSİM POLEMİĞİ…

-AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZTÜRK, GÖSTERİ YAPANLARA TEPKİ GÖSTERDİ, MHP VE BDP'YE TEŞEKKÜR ETTİ 

 -" AKSU, EYLEMCİ, MARJİNAL GURUPLARLA KOLKOLA, ÜLKEYİ ATEŞE VERMEK İSTEYENLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTI"…

Ak Parti İl Başkanı  Sabri Öztürk, Giresun'da yapılan  Taksim protestosu yürüyüş ve mitingini Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun örgütlediğini iddia ederek, " Bilindiği gibi Taksimde ağaçlar kesiliyor bahanesiyle, CHP’nin marjinal gruplarla birleşerek Ülkemizi germek adına nasıl vazife çıkardığını hepimiz gördük. CHP li Kerim Aksu da Atapark’taki protestocuların başını çekti" dedi.

"Çevre adına İstanbul’da Gezi Parkta ağaçların kesilmesini protesto edenler, Atapark’ta ağaçlar kesilirken neredeydiler?" diye soran Öztürk,   "Aksu'nun Atapark’ta kestiği ağaçların yerinde   “ağaç kesmeyi protesto etmesi”  Başkanın ve CHP’nin çelişkili ve trajikomik politikalarından biri olarak tarihe geçmiştir" değerlendirmesini yaptı.

"BUNLARIN TEK DERDİ ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK"

Ak Parti İl Başkanı Sabri Öztürk, yapılan gösterileri şu cümlelerle değerlendirdi: "Gösteriler “demokratik tepki sınırlarını” zorlayarak adeta ülkenin Başbakanına saygısızlığa bürünmüş, çevre adına yapılan eylemler çevreyi yakıp yıkmaya dönüşmüştür. Lise çağındaki gençlerin eline afişlerin tutuşturularak sokağa dökülmesi, seçimle iktidara gelemeyenlerin son çaresi olmuştur.  Bunların tek derdi Ülkeyi karıştırmak ve demokratik yollardan yapamadıklarını illegal yollardan yapmaya çalışmaktır".

MHP'YE BBP'YE TEŞEKKÜR, AKSU'YA TEPKİ

Özürk, Giresun'daki mitinge katılarak destek veren Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu'ya da tepki gösterdi ve " İşçi Partisi ve marjinal sol gruplarla kol kola girerek ülkeyi ateşe vermek isteyenlere destek vermiş, sayın Başbakanımıza saygısızca davrananlara öncülük etmiştir. Şehrin adına üzücü bir durum. Sayın Belediye Başkanı herkesin Belediye başkanı olduğunu unutmuş, sadece İşçi Partililerin belediye başkanı gibi davranmıştır. Tüm Giresun halkı buna şahit olmuştur. Bunu halkımızın takdirine bırakıyoruz." dedi.

Sabri Öztürk açıklamasında, "İşçi Partisi ve marjinal sol gruplarla çıkarılmak istenen olaylara şehrimizde de prim vermeyen başta MHP ve BBP olmak üzere diğer siyasi parti mensupları ile sağduyulu Giresun halkımıza teşekkür ediyoruz. Bunun takdirini milletimize bırakıyoruz" ifadesini kullandı

cats

Öztürk, açıklamasına Atatürk meydanının ağaçlı fotoğrafıyla ağaç dikilmedenki halini gösteren fotoğrafını da koydu. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir