Giresun

SÖZLERİYLE YERDEN YERE VURDU

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gazeteci Yavuz'un hazırlayıp sunduğu TV programına katılarak, gündemdeki konuları değerlendirdi . Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın’ı kendine özgü üslubu ile eleştiren Aksu,”kendisinin algı sorunu var. En kısa zamanda sağlık kontrolünden geçmesi lazım” diye konuştu.1pz0466h3qu036xh2ra1n6

Aydın’ın,  AB kaynaklı hibe projesini eleştirmesini yadırgadığını söyleyen Kerim Aksu, bugüne kadar iktidara proje sunmadı eleştirilerine de yanıt verdi. Bunlardan birisi de Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesiydi. Aksu, bu konuda şunları söyledi: “Ankara'dan değil Avrupa'dan sözümüz arkadaşların kanına dokunmuş. Ankara'ya proje sunmadığımız söyleniyor. Fevzi Çakmak Mahallesi kentsel dönüşüm projesini sunduk. Trabzon'da yapılan konutların metre karesine 850 TL veriyorlar Giresun'da yapılacak olan konutun metrekaresine 85 TL veriyorlar. Dolayısıyla projeyi hayata geçiremedik. Neden Fevzi Çakmak Mahallesi'nin yenilenmesine yardımcı olmadılar? Ben o dönem bunların hepsini aradım. Arkadaşlar bu mahalle şehrimizin hizmete ihtiyacı olan mahallelerimizden biri. Bizim şehrimiz bu kadar değersiz mi dedim. Yardımcı olmadılar. Dolgu alanlarının tahsisi konusuna yardımcı olmadılar. Valilik önünde köprülü kavşak yapılması gerekiyor. Yıllardır planı hazır. Bunu bile yapmadılar. Ankara'yı yok saydı diyenlere bunları hatırlatmak isterim. Ben gücümü halktan alıyorum, Ankara'dan almıyorum. İktidar partisinin temsilcileri nasıl isterse öyle algılasın. Benim için değerli halkımızın algısı önemlidir. İktidar partisinin il temsilcisinin değil”.

“Bunlar bu şehri düşünselerdi Giresun şuan çok farklı konumda olurdu. Keşke bunlar gibi değil de daha ufku açık vekillerimiz olsaydı” diyen Aksu, dolgu alanlarına hizmet yapılmasının, Kumyalı Balıkçı Hali Projesi’nin, siyasi oyunlarla engellendiğini, söyleyen Kerim Aksu, şehirde yaşanan trafik keşmekeşinden de Ak Partiyi sorumlu tutarak, şunları söyledi: “Bu şehirde trafik sıkışıklığının en büyük nedeni Gemilerçekeği'nden Terminale kadar sadece şehire bir giriş çıkış olmasıdır. Sadece Bulancak Durağı var. Birde bu yetmezmiş gibi Güre, Piraziz ve Bulancak dolmuşlarını şehir girişindeki ışıklara yönelttiler. Biranda ışıklara dört dolmuş giriyor ve o bölge tıkanıyor. Madem trafik sorununu şikayet ediyorsun o zaman Valilik önüne hazırlanan köprülü kavşak projesini uygulamaya geçir. Hacı Hüseyin bölgesinden ana yola ışıklı bir hemzemin kavşak yap. Dolmuşların eskisi gibi parkın yanından, toplama yola geçmesini sağla” .

Belediye Başkanı Kerim Aksu, iktidar partisinden olan belediyelerin daha çok hizmet aldığı iddialarına ise;  “Ne kadar şanslılar. Ben Belediye Başkan adayıyken Hurşit Bey'in yaptığı hiç birşeyi eleştiremedim. Çünkü bir muhtar evi yapmışlığı bile yok. Ankara'yı sırtını dayayan belediye yönetimini de yaşadık. Ortada hizmet yok. Ankara'yı arkasına alan belediyeyi Giresun halkı gördü” dedi

Seka’nın satışını da eleştiren Aksu, “Projemi istiyorlar. 35 milyona satışa çıkarıldığı halde 65 milyona satın aldıkları Seka alanına konut yapacaklarına Sanayi sitesini oraya taşısınlar. Giresun sanayisi büyüsün, daha çok kişi iş sahibi olsun. Giresun ekonomisi gelişsin. Al sana proje. Söyle Ankara'ya yapsın. Seka'da konutun ne işi var. Konutu müteahhitler zaten yapıyor. Sen iş alanı yarat. Klişeleşmiş "Ankara'ya proje getirmediler" sözlerini bırak. Biz destek istemiyoruz, yaptığımız işlere engel olmasınlar yeter” diye konuştu.

Çöp tesisinin 595’inin tamamlandığını söyleyen Aksu,  sorunun çözümüne katkıda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Veysel Eroğlu'na, eski Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez'e, Vali Dursun Ali Şahin'e, ayrıca Aykut Gezmiş'e, teşekkür etti.

Kerim Aksu, sözlerini şöyle bitirdi: “Bizi çöp sorununu 3-4 yılda çözmediğimizi söyleyenlere bir de şunu söylemek istiyorum. Biz en azından temelini atmışız, %95'i yapılmış. Siz 7 yıldır söz verdiğiniz Çotanak Arena'yı bırakın yapmayı, temelini bile atmadınız. Bizimkinde en azından bir inşaat var. Sizin sözleriniz de ortada, hiçbir şey yok. Nerede Çotanak Arena? Bu halk herşeyi görüyor. Kimin çalışıp çalışmadığını, kimin bu şehiri sevdiğini sevmediğini çok iyi biliyor. Onlar kendilerini yormasınlar”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir