Ulusal

Son Dakika! Twitter, Türkiye’de ENGELLENDİ!

Gecenin ilerleyen saatlerinde, Türk lokasyonlu ip adresiyle twitter sosyal paylaşım sitesine girişler engellendi. Siteye girişte herhangi bir mahkeme kararı yer almazken, kullanıcılar "sayfa görüntülenemiyor" uyarıyla karşılaşıyor.

"Twitter kökünü kurutacağız!"

Başbakan miting konuşmasında, twitter ile ilgili düşüncelerini belirtmiş, "twitter'ın kökünü kurutacağız" diye bir tepki vermişti. 

Başbakanlık Basın Müşavirinden açıklama şu şekilde ;

"Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı  linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların  uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz  konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı gerekli girişimlerde bulunmuş ancak Twitter  yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme  biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın  mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden  başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir."

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir