GenelGiresun

ŞİŞEYE SIĞMAYAN MARKA FREŞA…

 

 

 

 

 

 

    SAATTE 300 MİLYON ŞİŞE ÜRETİYORLAR,

81 İLDE 150 BAYİ, 25 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORLAR… 

DSC_1757

Giresun’un, kent içinde üretim tesisleri kurup kurumsallaşarak iç ve dış ülkelere ihracat yapan konuma ulaşan tek firması unvanına sahip Freşa, her geçen gün hedef büyüterek sektörün lideri konumunu koruyor.

Firma Giresun ve Bursa’daki tesislerinde saatte 300 milyon şişe dolum yaparak, 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

BASINA FREŞAYI TANITTILAR…

Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı ve Çakırmelikoğlu Maden Suyu işletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ' Freşa' markalı içecek grubunun artık iç ve dış piyasada çok daha yaygın dağıtım ağına kavuşacağını belirterek,  halen Türkiye'de 150 dağıtım bayisinde ve 25 ayrı ülkede faaliyet gösterdiklerini söyledi. 
Freaşa, Bursa İnegöl’deki fabrikasına Giresun’ daki basın mensupları için tanıtım gezisi düzenledi. Tabya-Tur Organizasyonuyla yapılan gezide, önce fabrika müdürü Yasin Günaydın basın mensuplarına çalılmaları hakıkında bilgiler verdi. 

Daha sonra ise Hasan Çakırmelikoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çakırmelikoğlu yapığı açıklamada, ABD başta olmak üzere Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Irak, Suriye, Senegal, İngiltere, Azerbaycan, Filistin, Yunanistan, Belçika, Hollanda gibi ülkelere ihracat yaptığını söyleyen  Çakırmelikoğlu, “sektörün lider firmasıyız”dedi.

 

cats

Freşa Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Ortadoğu ve Asya ülkelerine ihracatı Giresun’daki fabrikamız üretim yaparken, Avrupa ülkelerine ise Bursa’daki firmamızla çalışmaktayız. Avrupa’daki ülkelere daha fazla ihracat yapmakta hedeflerimiz arasınadır” diye konuştu. 

DSC_1745

 

 

 

 

                                                  

Hasan Çakırmelikoğlu şunları söyledi:“Türkiye'de sektörümüzde modern, şeffaf ve otomasyon sistemiyle üretim yaban ilk firmalar arasında arasındayız. Giresun ve Bursa'da bulunan her iki ayrı üretim fabrikamızda saatte 300 milyon şişe dolumu yapılmaktadır. 25 ülkeye ihracat yaptığımız gibi ülkemizde de 150 dağıtım bayimizle çalışmaktayız. Şirketimizin geçen yıl yaklaşık 50 milyon dolarlık cirosunun yüzde 35'i ihracattan ülkemize gelen dövizdir. Hedefimiz ise ihracat yaptığımız ülkeleri artırarak ciromuzu 100 milyon dolarlara ulaştırmaktır. Daha fazla ülkeye ihracat yapmanın yanı sıra ülkemizdeki dağıtım ağımızı genişletmektir. Ortadoğu ve Asya ülkelerine ihracatta Giresun'daki fabrikamız üretim yaparken, Avrupa ülkelerine ise Bursa'daki firmamızla çalışmaktayız"

  "50 MİLYON DOLARLIK DOVİZ GİRDİSİ SAĞLIYORUZ”

DSC_1742

 Avrupa'daki ülkelere daha fazla ihracat yapmakta hedeflerimiz arasındadır" Kendi alanlarında lider bir firma olduğunu da belirten Çakırmelikoğlu, maden suyu ve aromalı içeceğin sırrını şu sözlerle açıkladı: "Her içecek türünün kendi bir sırrı vardır. Mesela asitli içecekler grubunda bir marka bizim ürünü yapmaya çalışmış fakat kendi alanında lider olmasına rağmen bizim içecekteki başarıyı yakalayamamıştır. Bu konuda Freşa'da maden suyu ve aromalı içecekler grubunda bir lider durumuna gelmiştir. Bu başarı, ürünlerin aroma tipi ve maden suyunun niteliğinde gizlidir"

Firma aynı fabrikada Capri-sun'un da ürünlerini üretiyor.

DSC_1773

TERMAL SU KAYNAĞI BULUNDU
Öte yandan Freaşa’nın fabrikasının genişleme alanı içindeki arsası içinde sondaj çalışmaları sırasında mineral değerleri yüksek %51 ısı oranına sahip bir termal su kaynağı da bulundu. Hasan Çakırmelikoğlu, bununla ilgili olarak bilimsel çalışmaların sürdürüldüğünü ve kaynağı turizm amaçlı olarak değerlendireceklerini söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir