GiresunSpor

ŞEREF ÇAKMAK MİLLİ MAÇI YORUMLADI

EURO 2016 D Grubu maçında İspanya karşısında 3-0’lık mağlubiyet ile sahadan ayrılan A Milli Futbol Takımına Giresun’dan destek geldi. Bölgenin manevi dinamiklerinden ve 13 yıl Giresunspor’un kalesini koruyarak kaptanlıkta yapan eski Teknik Direktörlerden İlahiyatçı Şeref Çakmak, sevenleri tarafından hazırlanan ve sosyal paylaşım sitelerinde oldukça izlenen destek klibin de öğütlerde bulundu. Eleştirilerin hedefinde bulunan Kaptan Arda ve Milli takım oyuncularına seslenen Şeref Çakmak, dimdik ayakta durmaları gerektiğini söyledi.

Ey Arda ve ey milli takım arkadaşları diye sözlere başlayan Şeref Çakmak, İspanya maçını kastederek, “Dün gece yaşadıklarınızı yıllar önce bende yaşadım. Öyle bir meslek ki mesleğiniz, zevki neşesi baştan sona gül bahçesi, zorlukları, acıları ise tam bir felaket. Sanki çileli ateşten pişme ocağı” dedi.

“Bu Meslekte güçlü isen dostun vefa çok olur. Kara günde ise kordan ateşler yutturulur. Onun için güçlü olun, olmak zorundasınız” diyen Şeref Çakmak şöyle devam etti; “Binlerce yuh sesleri, vefasız çile okları her maç yağsa da üzerinize tribünlere bakıp üzülmeyin, öf bile demeyin.

Gol’den yenilgiden hüzün rüzgarları, ülkeden ülkeye savursa da, ayaklarınızı delip geçse de dert okları, sert bakmak şöyle dursun, güçlü olun başınızı öne eğmeyin, yüzünüzü dahi buruşturmayın. Her sabahın gecesinde kara bulutlar, sahada çıkan gürültüler korkutmasın, mahkum etmesin bir avuç zamana sizi. Şekliniz değişmesin hiç, dimdik ayakta durun. Şekilden şekile girerek kendinizden başka şekil aramayın. İçiniz sızlasa da stat denen zindanda, güçlü olun, sevinçli durun. Vefasız sesleri her yerinizi parçalasa da gizleyin acılarınızı, gizli çekin içinizde yalancı dostlara karşı. Eleştirilere dış elbiselerinizi giyin, tebessümleriniz perde olsun, acı ve keder yaralarınız sızlasın varsın. Ama unutmayınız hiç hep şükür, hep sabır. Zira bu meslekte siz sabırsız, sabırda sizsiz edemezsiniz.”

 

ŞEREF ÇAKMAK KİMDİR?

1951 Giresun doğumlu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Giresun'da yaptı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Giresunspor'da 13 yıl futbol oynadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir