GiresunSiyasetUlusal

ŞENLİKOĞLU’NA FİSKOBİRLİK ARSASINDAKİ RANTI İPTAL ET ÇAĞRISI

İYİ Parti merkez ilçe başkanı Abdulkadir Eroğlu, FİSKOBİRLİK genel müdürlüğü ve sahil yolu kenarındaki kooperatif arsalarının imara açılması için Kerim Aksu döneminde yapılan düzenlemeyi gündemde tutmaya devam ediyor. 
“Ankara’da TOGO’da yaratılan arsa rantının bir benzeri, Giresun’da  üzerinde yaratılmıştır” diyen Eroğlu, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu düzenlemeyi iptal etmesini istedi. 
Bu arsalar FKB’nindir.
Ama nedense önce belediye hizmet alanı olarak imara işlenmiş, birliğin tasarrufundan çıkarılmıştır.

Başkan Eroğlu, açıklamasında şunları söyledi:” 31 Mart seçimleri öncesinde ise, belediye meclisinde imar durumu ticaret ve konut alanı olarak değiştirilerek AVM, iş merkezi ve konut, ofisler yapılmasına imkan yaratılmıştır.
Eski yönetimin kararını Aytekin Şenlikoğlu da kabul etmiş ve onaylamıştır ki, halen bir işlem yapılmamıştır.
Bugünkü basın toplantısında ‘bilmiyoruz inceleyeceğiz’ diye açıklama yapmış sayın başkan. Kanaatimizce bina ruhsatlarını inceleme fırsatı bulamadılar Bizde örneği olan bina ruhsatlarını sayın başkanın şahsına verebiliriz.
Bu işlemlerde bizim karşı çıktığımız İki türlü hukuksuzluk var.
1. Kamu olarak belirtildiğinden harç alınmamış
2. İkincisi de daha statik planı yok elektrik planı yok su planı yok ama ruhsatı var.
Bir an evvel hukuksuzlukların giderilerek ruhsatların iptali gerekir.
Bu yapılırken 250.000 FİSKOBİRLİK üyesine sorulmamıştır. Halen de ortakları yokmuş karar kendilerininmiş gibi davranarak hiçbir açıklama yapılmamıştır.
Bizler ve İYİ Parti olarak FİSKOBİRLİK’in ıslah edilmesi tekrar eski işine dönmesini savunurken, birileri de rant peşinde ve sonunu getirecek uygulamalar peşinde olduğu görülmektedir.
Sayın Belediye başkanımız Aytekin beye çağrımdır. İnşaat ruhsatlarının iptal edilerek, yeniden mevzuata uygun ruhsat alması sağlanmalıdır. Hatta fiskobirlik yönetimi ikna edilerek arsaların satışından Giresun için vazgeçilmelidir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir