Giresun

ŞENLİKOĞLU KENDİ POSTERİNİ DE ASTIRDI

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun tören ve kutlama yönetmeliğine aykırı olarak belediye binasına kendi posterini de astırması tartışma yarattı. Şenlikoğlu’nun Cumhurbaşkanı Atatürk ve Türk bayrağını sıralamaya göre asmaması ilk sıraya kendisininkini koydurmasına  emekli bir öğretmen itiraz ederek belediyeye dilekçe verdi.ŞENLİKOĞLU KENDİ POSTERİNİ DE ASTIRDI Giresun’da emekli öğretmen Yalçın Kuloğlu, 19 Mayıs nedeniyle Giresun Belediye Başkanlığı binasına asılan pankartların sıralamasının yasalara ve protokol kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Atatürk ve Türk bayrağının arka plana atıldığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belediye başkanının posterlerinin öne çıkarıldığını savunan Kuloğlu, Giresun Belediye Başkanlığı’na ‘kınama’ dilekçesi verdi.ŞENLİKOĞLU KENDİ POSTERİNİ DE ASTIRDIBAŞKANI KINADI
Yalçın Kuloğlu dilekçesinde, “Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı resimleri ön planda, Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ikinci planda bırakıldığı milli bayrağın en sona atıldığı bir belediyeyi ve onun şahsında belediye başkanımız Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu kınıyorum” dedi.
Daha önceki bayramlarda da benzer dilekçeler verdiğini belirten Kuloğlu, dikkate alınmadığı için bu sefer evrak kaydı yaptırarak işleme aldırdığını ifade etti.
Kuloğlu, “yasa ve yönetmeliğe göre resmi binalarda Bayrak, Atatürk ve Cumhurbaşkanı posteri olur, belediye başkanın posteri asılmaz. Bunu ısrarla takip ediyorum, bana bakalım ne cevap verecekler. Daha önceki dilekçelerimi yırttılar, cevap vermediler ama şimdi kayıt numarası aldım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir