Giresun

ŞENLİKOĞLU KAPANMAYI UNUTTU, MEZARLIK ZİYARETİNE ÇAĞIRDI

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresunluları Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda mezarlıklara yakınlarını ziyarete davet etti. Başkan, “Mezarlık ziyareti yaparak, vefat edenlerimize dualar etmek, dinimizin bize vermiş olduğu önemli bir vecibe ”dedi.
Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yaklaşan bayram ve anneler günü nedeniyle merkez ve köylerde bulunan 10 mezarlıkta geniş kapsamlı bakım, onarım ve temizlik çalışması yapıldığı, vatandaşların mezarlıkları daha elverişli ortamlarda ziyaret etmelerinin sağlandığı belirtildi.
“DİNİMİZİN VECİBESİ”
Aynı açıklamada Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun demecine de yer verildi. Şenlikoğlu, Mezarlık ziyareti yaparak, vefat edenlerimize dualar etmek, dinimizin bize vermiş olduğu önemli bir vecibe Bu vesileyle mezarlıklarımızda bulunan tüm meftalarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar dilerim. Tüm mezarlıklarımızda temizlik ve gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı kabir ziyareti esnasında tedbirli davranmaya davet ediyorum. Salgın devam ediyor. Hijyene dikkat edelim, maskelerimizi takalım, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde mezarlık ziyaretimizi yapalım” dedi. Diğer yandan,
Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı genelgesine göre mezarlık ziyaretlerine de kısıtlama getirildi. Sadece bayramın birinci günü şehit yakınları valilik ve kaymakamlıklara başvurarak ziyaretlerini gerçekleştirebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir