Giresun

ŞENLİKOĞLU, GİRESUN ESNAFINI DİKKATE ALMIYOR

ALİ KARA: "AÇIK VE NET TAVIR BEKLİYORUZ"

Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, bir süredir Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na yönelik olarak yaptığı ancak dikkate alınmayan ‘esnafa destek olun’ çağrılarını tekrarladı.
Kara, yaptığı yazılı açıklamada, “Komşu illerin Belediyeleri peş peşe esnafa maddi destek paketleri açıkladığı ve el uzattığı bir süreçte başta merkez belediyemiz ve tüm belediyelerimizden açık ve net tavır bekliyoruz” dedi.

Kara, açıklamasında şunları söyledi: “Bu zor zamanlarımızda bizim yanımızda olunuz, toplumun her kesimi bir şekilde hayatını idame ediyor ancak zorunlu kapatmalar nedeniyle biz artık bitme noktasına geldik, biz birbirimize lazımız, zor günümüzde kimler yanımızda bunları bu gün görmek istiyoruz”.

“Salgın hızla yayılmakta, esnafında gücü tükenmektedir. Salgının önlenmesi sürecinde kurallara uymayanların sorumsuzluğunun bedelini esnafa ödetmeye kimsenin hakkı yoktur” diyen Kara, Anayasanın 173 üncü maddesinde “devlet esnaf ve sanatkârını koruyucu ve destekleyici tedbirler alır” hükmünü hatırlatan Ali Kara, “Özellikle kapalı işyerlerine ve salgından en çok etkilenen kesime hemen acil destekler açıklamalıdır. Tarih boyunca Ahilik gelenekleri ile toplumun her kesimine yardımcı olmuş el uzatmış esnaf ve sanatkârlar bugün en mağdur kesimi oluşturmakta ve üzülerek ifade etmek gerekirse de yardıma ve desteğe muhtaç durumdadırlar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir