AktüelGiresun

ŞENLİKOĞLU DA ‘SATICI’ ÇIKTI

Seçim sürecinde belediyenin borçları karşılığında gayrimenkullerinin satılmasını, takas edilmesini, ipotek konulmasını eleştiren ve borçsuz belediye vaat eden Aytekin Şenlikoğlu, çaresiz kalınca ve iktidardan gerekli desteği göremeyince satışa yöneldi. Gerekçe “artan yatırım maliyetlerinin karşılanması”…Oysa  Ak Parti,daha önce aynı yerin satışına karşı çıkmıştı. ŞENLİKOĞLU DA 'SATICI' ÇIKTI

ACABA KİM TALİPLİ?

Şenlikoğlu, kentin en değerli yöresindeki toptancı hali bina ve arsalarının bulunduğu alanı ihale yöntemiyle satışa çıkarıyor. 

Gedikkaya mahallesi Karadeniz Sahil Yolu kenarında bulunan ve ticaret-konut olarak imara işli 9.072 metrekare kullanım alanlı arsanın bedeli takdir ve kıymet komisyonu tarafından belirlenecek.  Belediye meclisi tarafından kabul edilen karara göre, satış için Aytekin Şenlikoğlu ve encümen yetkili olacak ve plan ve bütçe komisyonu tarafından hazırlanan satış kararı yeniden meclis gündemine getirilecek.
Bugüne kadar “eleştirisiz, tepkisiz, sessiz, yardımcı, tavırsız muhalefet” politikası izleyen CHP’li meclis üyelerinin bu kararla ilgili şimdiye kadar bir değerlendirmesi olmaması dikkat çekti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir