AktüelGiresun

ŞENLİKOĞLU ADA KAFE’YE KİLİT VURDU

Kerim Aksu döneminde açılan ve Aytekin Şenlikoğlu döneminde faliyetlerini sürdüren Giresun Ada Restaurant Cafe, ani bir kararla ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapısına mühür vurularak kapatıldı. Aynı yerde bulunan lunaparkta bir süre önce meydana gelen kazada kadın polis memuru hayatını kaybetmişti. Restaurantın Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet ailesine ait olduğu biliniyor. Karaahmet’in yayın organlarında karar manşetten haberlerle verilip tepkiyle kınanırken, çalışanların işsiz kalacağı ifade edili ve Şenlikoğlu, ekmekle oynayan kişi ilan edildi.
“RUHSAT ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEDİLER”
Giresun Belediyesi’nden açıklama geldi. Açıklamada, “Söz konusu Cafe- Restaurant’ın Giresun lunapark işletmesine ait alan içerisinde yer aldığı, faaliyetlerini burada sürdürdüğü, bu alanın işletme ruhsatının kendi başına bağımsız olmadığı ve lunapark ruhsatı içerisinde olduğu incelemeler neticesinde tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere kısa bir süre önce bahsi geçen işletmede yaşanan elim bir kaza sonucu 1 polisimiz hayatını kaybetmiş ve 3 vatandaşımız da yaralanmıştır. Bu olay neticesinde Bakanlık ve Valiliğimiz tarafından açılan soruşturma kapsamında lunaparkın faaliyetleri durdurulmuş, içerisinde bağımsız şekilde faaliyetlerini sürdüren alanın kanunen zorunlu ruhsat şartlarını yerine getirmesi için de işletmeye ek süre verilmiştir.
Ancak verilen süre zarfında işletme sahiplerinin ruhsat için gerekli yasal şartları yerine getirmediklerinin tespit edilmesi üzerine, yine Bakanlığımız ve Valiliğimizin tensipleri ile Giresun Belediyesi ekiplerimizce mühürlenerek kapatılmıştır”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir