AktüelEğitim

SEMRA VE ENVER YÜCEL’DEN PİRAZİZ’E BİLGİSAYAR BAĞIŞI

SEY, EĞİTİMİN ÖNÜNDEKİ BARİYERLERİ KALDIRIYOR, FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLIYOR

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel ve eşi Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi Semra Yücel’in kurucusu oldukları SEY vakfı, Giresun’un Piraziz ilçesinde eğitim gören öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmeleri için masaüstü, dizüstü ve tablet olmak üzere 110 adet bilgisayar bağışında bulundu.

SEMRA VE ENVER YÜCEL'DEN PİRAZİZ'E BİLGİSAYAR BAĞIŞIBilgisayarlar, Piraziz Kaymakamı Furkan Başar, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, SEY Vakfı Karadeniz Sorumlusu Selvinaz Aydın ve SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan’ın katılımıyla düzenlenen törende Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Bunun için düzenlenen törende konuşan SEY Vakfı Karadeniz Sorumlusu Selvinaz Aydın, “SEY Vakfı 2020 yılından itibaren eğitimde fırsat eşitliği amacıyla çalışmalarına başladı. Bu noktada birçok çocuğun yarasına merhem oldu. Birçok çocuğun eğitim hizmeti alabilmesi için önündeki bariyerleri kaldırmak amacıyla hızla ilerledi. İzmir’de enkaz altında kalan çocuklarımızın eğitim masraflarını üstlendi. Doğudaki birçok çocuğumuza kıyafet ve bilgisayar desteğinde bulundu. Şimdi de Giresun’un Piraziz ilçesindeki çocukların eğitimi önündeki bariyerleri kaldırmak üzere bilgisayar bağışında bulundu. Bu bilgisayarlar çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinde destek alabilmeleri için en önemli envanter ve SEY Vakfı olarak da bu envanterleri sağladık. Çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.SEMRA VE ENVER YÜCEL'DEN PİRAZİZ'E BİLGİSAYAR BAĞIŞIPiraziz Kaymakamı Furkan Başar ise, konuşmasında “Değerli Enver Hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Kendileri katılamadılar ama temsilcileri ve yardımcıları aracılığıyla bizlere bilgisayarları ulaştırdılar. İlçemizin bu tarz zenginliklere sahip olduğundan dolayı ilçe kaymakamı olarak bizler çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir