AktüelGiresun

SEMA YAZICIOĞLU 2 NİSAN’DA ANILIYOR

Geçtiğimiz yıl 25 Martta kaybettiğimiz, 27 Mart'ta uğurladığımız Tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Sema Yazıcıoğlu anısına düzenlenen ödüllü oyun yazma yarışması sonuçları açıklandı.

 

 

 

 

 

????????????????????????????????????SEÇİCİ KURUL YARIŞMAYA KATILAN ESERLERİ DEĞERLENDİRDİ 

Edebiyat öğretmeni Engin Yüksel başkanlığında oluşan ve Canan Piri, Sedat Murat Bayrak, Onur Altay ve Ufuk Kekül’den oluşan seçici kurul, önceki akşam son toplantısını yaparak oyunlarla ilgili değerlendirmesini sundu. Buna göre yarışmada, Emin Başer’in yazdığı BASÜBADELMEVT isimli oyun birinci oldu. 
Bu yıl ilki düzenlenen Sema Yazıcıoğlu Oyun Yazma Yarışması’ na,  Giresun’dan 3 ve Türkiye'nin çeşitli illerinden (9) olmak üzere toplam 12 oyun katıldı. Yarışmaya katılanların ödülleri, 2 Nisan’da düzenlenecek olan Sema Yazıcıoğlu Anma Gecesi’nde sahiplerine takdim edilecek. Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek gecede, Yazıcığoğlu’nun sanatı, kişiliği ve sanat yaşamıyla ilgili sunumlar da yapılacak. 
Yarışma düzenleme koordianatörü Şaban Karakaya, yaptığı açıklamada,  “düzenlediğimiz organizasyona katılan tüm yazarlarımıza bir kez daha teşekkür eder, 2 Nisan Cumartesi yapacağımız ödül ve anma programında yazarlarımızla yüz-yüze tanışıp,gelecek yıllara ait birlikteliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmek umudundayız. 
Eserleri değerlendirme jürimiz, birbirinden güzel oyunları seçmekte adeta zorlanmış ve bu nedenle de sonuçları ilan edeceğimiz tarihi 2-3 gün geciktirmek zorunda kalmışlardır… 
Biz her ne kadar, kaybettiğimiz değerli sanat adamı Sema YAZICIOĞLU adına bir 'Yarışma' adı altında bir organizasyon yapsak da, bu düzenlediğimiz organizasyona katılan tüm eserlerin bizim gönlümüzde çok değerli bir yere sahip olduğunu belirtmek isteriz” dedi. 
YARIŞMAYA KATILAN VE DERECEYE GİREN OYUNLAR
1-BASÜBADELMEVT-YAZAR: Emin KEŞMER
2. AYNALI MARTİN- YAZAR: Süreyya ÖZER 
3- ŞAHİN GÖZÜ – YAZAR: Ali Murat YILMAZ
 MANSİYON: 
1-X=Y – YAZAR: Tuncay ÜN 
2-BİR MASAL GECESİ -YAZAR; Murat AKYOL 
3-DIDININ DIDISININ DIDISI – YAZAR: Nizamettin DURALI 
4-ŞEYTANIN TOZU – YAZAR; Sedat ATAMTÜRK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir