GiresunManşet ÜstüSağlık

SEKA’DAN PİS KOKULAR GELİYOR!..

CHP İl Başkanı Eşref  Karaibrahim, düzenlediği basın toplantısında; SEKA arazisiyle ilgili olarak AK Parti’yi ‘parayı götürmekle’ suçladı. Karaibrahim, “Açıkta bir para var ve bu paranın ne yapılacağı belli değil. Gözümüzün içine bakarak iş imkanı getireceğiz diye parayı götürdüler” dedi.Hasan Aydın'a seslenerek, “Tirebolu'daki konkasör tesislerinde bir usulsüzlük varsa yargıya giderim, savcıya suç duyurusunda bulunurum” şeklindeki sözlerini yerine getirmesini beklediklerini açıkladı. 

SUÇU VALİ DEĞİL, ÖZEL İDARE İŞLEDİ 
CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Tirebolu Konkasaör Tesisinin kurulmasına yönelik İl Genel Meclisi kararının olmadığının ortaya çıktığını, tesisin vali tarafından resen kurulduğunun belirtildiğini belirterek, “Vali suçlu değil, suçlu özel idaredir. İhale süresi 15 aydan fazla olamaz denilmesine rağmen süreye uyulmamıştır. Konunun adliyeye taşınmasını bekliyoruz” dedi.11 milyonluk hurda satışı ile 2.5 milyon liralık kira bedelinin kimlere nasıl verildiğinin bilinmediğini söyledi. 

 

 

 

 

Eşref Karaibrahim, SEKA'nın arazisi ile ilgili ise ” 68.5 milyona alınan  tesis 5 yıl çalışmış,kağıt satmış giderken de hiç borç ödememiş oh ne ala güzel” diye konuştu. Ödenecek 28.5 milyon liranın Özel İdare Toki arasında nasıl olacağının karanlık olduğunu da işaret eden Eşref Karaibrahim yapılan protokollerde bu konudan hiç bahsedilmediğinin de altını çizdi.

Karaibrahim şunları söyledi:  “Giresun’da SEKA arazisiyle ilgili hala belirsiz durumlar var. Öncelikle Hasan Aydın’a teşekkür ediyorum. Bizimle ve basınla bu konudaki evrakları paylaştığı için. Özel İdare bu arazini satışı için yetki vermiş ve bu arazide satılmış. Ortada bir borç var. Bu borç aslında Milda’ın tüm borçları. Sonra SEKA arazisini TOKi’ye devrettiler. Şimdi muhatap TOKİ. Ama TOKİ’de geriye kalan borçtan hiç bahsedilmiyor.

Bu maliyet değeri üzerinden ödenecek. SEKA arazisiyle ilgili plan ve projeler ortada yok. Sorduğumuzda daha sonra hazırlanacak diyorlar. Açıkta bir para var ve bu paranın ne yapılacağı belli değil. Gözümüzün içine bakarak iş imkanı getireceğiz diye parayı götürdüler. Giresun’da pis bir koku buradan geliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir