GiresunManşet Üstü

ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI

AFYONKARAHİSAR’DAKİ GİRESUN ŞEHİTLİĞİNDE BU YIL DÜZENLENEN TÖRENE İLİMİZİ TEMSİLEN KİMSE KATILMADI. VALİLİK VE BELEDİYE ORGANİZASYONDA YER ALMADI

Kurtuluş Savaşı’na katılan ve Büyük Taarruz sırasında savundukları Dedesivri Tepesi’nin düşmana vermemek için savaşırken şehit olan 14 47. Gönüllü Alay askerleri, mezarlarının bulunduğu Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesindeki Giresun Şehitliği’nde  düzenlenen törenle anıldı. 

2013-1397-5

Törene Giresun milletvekilleri, Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı katılmadı. Bu kuruluşlar şehitliğe katılım için düzenlenen organizasyonlara da katkı sağlamadı.

Resmi görevli olarak Giresun’dan giden sadece İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz törende hazır bulundu. İlk kez kuvvet komutanlıklarını temsilen askeri birliklerin tören kıtaları da törene katılmadı.

Törene; İscehisar Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili Halil Ürün, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, Giresun Esnaf Odaları Başkanı Ali Kara, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, ilçe halkı ve Giresun ve Giresun dışından gelen vatandaşlar katıldı.

 

Etiketler

Bir yorum

  1. Çocuklarımıza, gençlerimize şanlı tarihimizi anlatmak istiyorsak Afyon a onlarca otobüs kaldırıp, ecdadımızın kahramanlıklarını anlatmamız gerekirken bu işin öncülüğünü yapması gerekenler Valillik , Belediye neredeler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir