Giresun

ŞEHİT KOMUTANLA EŞİ HARDDİSK BIRAKMIŞ

Giresun’un Bulancak ilçesinde görev yaparken istifa eden eski Jandarma Özel Harekat mensubu Uzman Çavuş Yasin Erdemli, basına yaptığı açıklamada, görevli olduğu dönemde yaşadıklarını anlattı. PKK ile çözüm sürecinde operasyonun yasak olduğunu ama buna rağmen operasyon yaptıkları için karşı çıktığını anlatan Erdemli, kendisinin bundan sonra baskı gördüğünü ifade etti. Erdemli “Barış sürecinde vali beyi yanıltma yöntemi ile ‘tatbikat tapıyoruz’ adı altından PKK’nın olabileceği riskli yerlerde operasyonlara gittik. Bende bunu dile getiriyordum diyordum ki ‘komutanım şuan yasak değil mi?’ dedim oda bana ‘Fazla sivrilme’ dedi. O konuşmadan sonra ön yargı oluşmaya başladı. Ben operasyondayken adıma anket yapıp evin kapısına bırakmışlar. Bunu da komşumuz kapıda buluyor, eşime veriyor eşimde zarfı açıyor ve anketi görüyor ve baskılar böyle başladı. Aşırı nöbet, fazla zimmet ve sorumluluk yükleme ve izin vermeme ile baskı yaptılar“ dedi

Giresun’un Alucra ilçesinde 5 Temmuz tarihinde düşen askeri helikopterde hayatını kaybeden Giresun İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin’in yine aynı kazada şehit olan eşi Nihal Şahin’in kendisine bir hard disk verdiğini söyleyen Erdemli şöyle devam etti: “Helikopter kazasından yaklaşık 4 ay önce rahmetli hanımefendi bana ‘Bir tek sana güveniyoruz’ diye harddisk emanet etti ama içinde ne vardı bilmiyorum. O hard diski 15 Temmuz sonrası Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdim".  

Öte yandan harddiskte aynı kazada eşini ve kızını kaybeden ve halen tedavi gördüğü GATA'da tedavi gören Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ile ilgili bilgiler mi var sorusu akla geldi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir