Aktüel

ŞEBİNKARAHİSARLI İŞ ADAMLARI BORA KILIÇ DEDİ

BJK_5063Levent Şirvan Konferans salonunda yapılan Genel Kurula AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Aygün Attar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal, Kanaat Önderi Salih Kacır, İstanbul Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Av. Hakan Özbay,  Kocaeli Şebinkarahisar Dernek Başkanı Aslan Yılmaz, Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, TİM Eski Başkanı Oğuz Satıcı, CHP eski ilçe Başkanı Oktay Alp, İş Adamları Dursun Efe, Sefer Sucu, Hayri Bakıcı, Tufan Öztürk, İSTERDEF Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gözcü, Prof. Dr. Bengü Başer, Prof. Dr. Tayfun Yücel ve çok sayıda Şebinkarahisarlı iş adamları ve sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri katıldı.BJK_5066Sebin Siad Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Emir’in sunumuyla gerçekleşen kongrede, eski Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Yücel Kısa, Gürbüz Ekinci ve Filiz Baysal divan kuruluna seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla birlikte kongrenin açılış konuşmasını başkan Bora Kılıç yaptı.

“Allah’tan başka kimseye kul olmayan Şebinkarahisarlı iş adamlarıyız…”

Biz Kimiz? Şiirini okuyarak konuşmasına başlayan başkan Bora Kılıç, “Biz geçmişini unutmayan, ayağının çarığı ile gurbet diyarı İstanbul’a gelerek ticaret yapan, örfünden, töresinden ve kültüründen, değerlerinden ödün vermeyen ülke ekonomisine katkıda bulunan, onurlu, gururlu, şerefli, Allah’tan başka kimseye kul olmayan Şebinkarahisarlı iş adamlarıyız” dedi.

BJK_5130

“Nerede bir Şebinkarahisarlı bir iş adamımız var ise kapısını çalacağız…”

“Az laf çok iş sloganıyla çıktığımız bu çetin yolda amacımız Şebinkarahisar’a hizmeti diyen Kılıç, “kardeşlik duygularımızı gurbet el diyarında pekiştirerek güzel ilçemizin değerli iş adamlarını bir araya getirmek. Biz bu yolda nerede bir Şebinkarahisarlı bir iş adamımız var ise kapısını çalacağız. Onları derneğimize üye yapacağız. Kenetleneceğiz ve kardeşlik duygularımızı pekiştireceğiz ” dedi.

“12 ayda 12 projeyi hayata geçireceğiz…”

12 ayda 12 projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Kılıç,  “Bizler bu çetin yolda, gecesini gündüzüne katan yönetim kurulumuzdaki kıymetli arkadaşlarım ve Şebinkarahisar sevdalısı iş adamlarımız ile birlikte inşallah bu projeleri en kısa zamanda hayata geçireceğiz” dedi.BJK_5168

Başkan Bora Kılıç, yapacakları projeleri başlıklar halinde şu şekilde ifade etti.

1.  Şebinkarahisar Firma Rehberi Hazırlamak.

2.  İş Adamları Bilgilendirme Seminerleri ve Konferanslar Düzenlemek.

3.  Şebinkarahisar’ın değerleriyle buluşmak.

4.  Eğitime destek vermek.

5.  Şebinkarahisar İş bul portalı hazırlamak.

6.  İşveren ziyaretleri.

7.  Şebin Siad Kartı.

8.  Tur organizasyonları.

9.   Şebinkarahisarlı İşadamları tanıtım filmi hazırlamak.

10. Yatırım projeleri.

11. Dernek üyelerine kazanç getirecek faaliyetler.

12. Gelir getirici diğer  faaliyetler olarak sıraladı.

Derneğin faaliyet raporu ve yeni dönem için planlanan gelir-gider tahmini bütçe oylamaya sunularak kabul edildi.

BJK_5146

Dilek temenniler bölümünde, İş Adamı Ünal Ekinci, Sanatçı Erol Erarsalan, Sefer Sucu, Hayri Bakıcı, Salih Kacır, Kocaeli Şebinkarahisar Dernek Başkanı Aslan Yılmaz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Av. Hakan Özbay, Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, CHP eski ilçe Başkanı Oktay Alp, İstanbul Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, TİM Eski Başkanı Oğuz Satıcı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır söz alarak birer konuşma yaptılar.

ŞEBİNKARAHİSAR SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULUYÖNETİM KURULU ASİL

BJK_5256

1-    1-BORA KILIÇ

2-    2-SAVAŞ EMİR

3-    3-ELVAN ÇAKIR

4-    4-EYİP GENÇ

5-    5-BAYRAM KARAMAN

6-    6-ASLAN KARAASLAN

7-    7-ALTAN GÜNEŞ

8-    8-ÖZKAN KUZU

9-    9-ÖMER KILIÇ

YÖNETİM KURULU YEDEK

1-    1-ERDOĞAN GÜRSOY

2-    2-AYDIN ERASLAN

3-    3-VAHDETTİN BAY

4-    4-GÖKHAN SATICI

5-    5-MUSTAFA ŞEKER

6-    6-FİLİZ BAYSAL

7-    7-ERSAN DOYMAZ

8-    8-BEKİR BOYACI

9-    9-METİN GÜRSOY

DENETİM KURULU ASİL

1-    1-MEHMET ÇELİKKOL

2-    2-GÜRBÜZ EKİNCİ

3-    3-BİLAL KAHRAMAN

DENETİM KURULU YEDEK

1-    1-ÜNAL EKİNCİ

2-    2-MUAFFAK BELGÜTAY

3-    3-OSMAN TONBUL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir