Eğitim

Şebinkarahisar’ın gündemi MYO

Şebinkarahisarlılar Derneğinin İstanbul’da düzenlemiş olduğu aylık divan toplantısının tek gündem maddesi; Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu oldu.

Şebinkarahisar’dan gelerek toplantıya katılan Okul Müdürü Fatih Aygün ve Öğretim Üyesi Zekai Şenol, Divan kuruluna ve toplantıya katılanlara Şebinkarahisar MYO hakkında bir sunum yaptılar.

Yapılan sunumda Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar yerleşkesinde bulunan okulların fiziki yapısı, akademik ve idari personeli, barınma, eğitim, öğretim kadrosu, öğrenci sayıları hakkında detaylı bilgiler verildi.


Öğrenci sayısının artırılması ve nitelikli eğitim kalitesinin yakalanmasının gerekli olduğundan bahsedilen toplantıya, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Fatma Şişman Kayaoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Çeçen, Doç. Dr. Cem Bülent Üstündağ, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cemile Yerlikayanın katılmaları toplantının amacına ulaşmasında etkili oldu.

Şebinkarahisar MYO sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı toplantıda Şebinkarahisar’da eğitim kalitesinin artırılması, nitelikli eğitime ulaşmanın yolları ve akademisyenlerin desteklerinin alınarak katkılarının sağlanması için görüş alışverişinde bulunuldu. Amaçlarının, Üniversiteler arasında yaşanan Eğitim rekabetinden Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulunun olumsuz etkilendiğini, Şebinkarahisar’ı Eğitim alanında söz sahibi olacak kimliğe kavuşturmak olduğunu söyleyen katılımcılar, Yüksek okullarımızın rekabet edebilecek seviyeye çıkartmak için MYO yönetimi, STK’lar, Akademisyenler ve yerel yöneticiler ile birlikte yapılacak çalışmaların birlikte yürütülmesi gerektiğini belirttiler.

Nitelikli eğitime geçilebilmesi için atılacak adımları ana başlıklar altında yeniden tespit edilerek önümüzdeki günlerde yeni bir toplantı yapılmasına, Giresun Üniversitesinin, STK’ların ve yerel idarecilerin yapması gerekenleri ana başlıklar halinde belirleyip, akademisyenler bilgilendirilerek belirlenen başlıklar altında çalışma yapmalarının sağlanması, bir sonraki toplantıda izlenecek yol haritasının bu çalışmaya göre  çıkarılarak görev dağılımının yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.  

 

www.sebingundem.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir