Giresun

ŞEBİNKARAHİSAR’DA ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST CEPHANEYLE GEZİYORMUŞ

Türk Silahlı Kuvvetleri, son günlerde yürütülen terörle mücadele faaliyetleri hakkında yazılı bir açıklama yaparak bilgi verdi. Açıklamada,  Giresun Şebinkarahisar’da icra edilen operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre, Şırnak’ta devam eden arama faaliyetinde bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alındı. Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 507 oldu. Operasyonda iki el bombası, muhtelif silahlara ait 23 fişek ve iki hücum yeleği ele geçirildi. 19 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 598 oldu. Ayrıntılı arama faaliyetlerine devam edildiği kaydedildi.

TERÖRİSTİN ÜZERİNDEN NELER ÇIKTI?

Giresun Şebinkarahisar’da icra edilen edilen operasyonda bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Bir M-16 piyade tüfeği, iki RPG-7 roketatar, dört el bombası, bir Yaesu el telsizi ile içerisinde patlayıcı madde düzeneği ve örgütsel doküman bulunan iki sırt çantası ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir