EğitimGiresun

ŞEBİNKARAHİSAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE TEPKİ

Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Başkan Arif Çetinkaya, Şebinkarahisar Ticaret Meslek Lisesi’nde müdür yardımcı olarak görev yapan üyelerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Feridun Aksu tarafından telefon aracılığıyla hakaret edildiğini öne sürdü. 
 

Bir basın toplantısı düzenleyen Çetinkaya, açıklamasında,olayla ilgili şu bilgileri verdi:  “Şebinkarahisar Ticaret Meslek Lisesinde müdür yardımcısı olarak görev yapan üyemiz kendisine karşı yapılan ayrımcı olduğuna inandığı uygulamaya karşı açtığı  davada kullanmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki kendi kişisel dosyasındaki bilgi ve belgeleri dilekçe ile istemiştir.

Bu belgeler kendisine verilmediğinden mahkemeye sunamamıştır. Bunun üzerine sözlü olarak belgelerin neden verilmediğini İlçe Milli Eğitim Müdürü vekiline sorduğunda O’da il dışında olan İlçe Milli Eğitim Müdürüne olayı telefon ile sormuştur. Üyemiz telefon konuşması sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürünün kendisine hakaret ettiğini duymuştur. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hikmet Feridun Aksu Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştur. Adli makamlara intikal etmiş bu iddianın araştırılması, telefon kayıtlarının dinlenmesi için Giresun Valiliğine yazılı başvuruda bulunacağız. Bu olay doğru ise Giresun, Şebinkarahisar ve eğitim camiası için yüz karasıdır. Hiç kimse üyelerimize ve öğretmenlerimize hakaret edemez. Herkes haddini bilmelidir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamı öğretmenlere ve Türk Milletine hizmet yeridir. Kimse bu makamın gücünü kullanarak öğretmenlere, okul idarecilerine ve diğer eğitim çalışanlarına baskı kurmaz, hakaret edemez. Bunu yapanlardan Türk Eğitim-Sen’in gerekli hesabı soracağının bilinmesini isteriz. Üyelerimizin uğradığı saldırılarda sonuna kadar onların yanında olacağız.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir