Giresun

ŞEBİNKARAHİSAR CHP’DEN İŞ-KUR’A ŞOK SUÇLAMA

Yarın yapılacak olan İş-Kur işe alım mülakatları öncesinde Şebinkarahisar CHP İlçe Başkanı Oktay Alp, ‘adaletli davranılmıyor’ iddiası ortaya attı. Alp, yaptığı yazılı açıklamada, ilçeye İŞKUR Yoluyla 32 Personel Milli eğitim müdürlüğünde, 15 Personel Belediyede Toplam 47 Kişinin istihdam edileceğini belirterek, uyarılarda bulundu.

İŞE ALIMLARINDA ADALETLİ DAVRANILMIYOR. 

CHP İlçe Başkanı Alp, açıklamasında, şunları söyledi: “ İŞKUR vasıtasıyla işe alımlarda geçmiş uygulamalarda yapılan haksızlıkları tüm Şebinkarahisar halkı biliyor. İhtiyaç sahibi ve işsiz olmak, çalışılacak işin gerektirdiği vasıflara, kapasiteye sahip olmak ve Şebinkarahisarlı olmak önceliği hiçbir zaman ölçü alınmadı. 

AKP Yandaşlığı öncelikli tercih sebebi oldu. Kamu görevlilerinin eşleri ve yakınları bu imkândan yararlanırken asıl ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz AKP ölçülerine uymadığı için işe alınmadı. 

Kısacası bu güne kadar İŞKUR vasıtasıyla işe alımlarda şaibe ayyuka çıkmıştır. Şimdide kimlerin işe alınacağının önceden belli olduğu mülakatın vaziyeti kurtarmak için göstermelik olarak yapıldığı kanaati hâkimdir. Diğer ilçelerin bir kısmında işe alınacak personel kura ile aleni bir ortamda belirlenirken Şebinkarahisar’da neden mülakatla belirlenmesi ayrı bir soru işaretidir. 

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütleri olarak 12.10.2016 Çarşamba günü yapılacak mülakatın takipçisi olacağız. 

şin aslı bugüne kadarki AKP politikaları nedeni ile Şebinkarahisar’ın yarısı işsizdir. İş için yapılan müracaat sayısının binli rakamlarda olduğu ifade ediliyor. 

Birileri hemşerilerimizin mağduriyeti ve iş talebini umut tacirliğine dönüştürdüler. Akılları sıra kimilerine işe alımda kendilerine yapılan” kıyak” karşılığında gelecek için minnet duygusu oluşturmaya çalışıyorlar. 

Sayın hemşerilerim İŞKUR vasıtasıyla işe Alımlar doğru kırı terlerle yapılmış olsa kimse bu duygulara kapılmayacaktır. Devletin vatandaşın vergilerinden toplanan bütçesinden ödenmektedir İŞKUR maaşları, Kimsenin babasın dan kalan mirasın hayrı imiş gibi düşünmesine gerek yok. Bu para çalışanların anasının ak sütü gibi helal bir paradır. 

İŞKUR Ülkemizdeki ekonomik şartlar nedeniyle yeterli geliri olmayan işsiz insanlar geçimlerini sağlasınlar, daha çok mağdur olmasınlar düşüncesiyle yapılan sosyal bir projedir”. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir