Giresun

ŞEBİN’İNE İL TEKLİFİ TAMAM

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun Şebinkarahisar’ın il’lik hakkının iadesi ve yeniden il yapılması için hazırladığı kanun teklifine, daha ilk günden yoğun bir destek geldi.

TBMM Başkanlığına sunulan ve gerekçeleriyle birlikte 10 sayfalık teklife,ilk gün 53 milletvekili imza attı.  Teklifin komisyonlarda görüşülmesinden sonra, tatil öncesinde TBMM Genel Kurulu’na getirilmesi bekleniyor.

hu

BEKTAŞOĞLU:PARTİLER ÜSTÜ MESELE, HERKES DESTEK VERMELİ

Milletvekili Bektaşoğlu teklife diğer milletvekillerinden ve özellikle AKP Giresun Milletvekillerinden destek olmasını isteyerek, “bu partiler üstü bir mesele. TBMM tarihi bir görevle karşı karşıya. İlçelerin il yapılması gündemdeyken, Cumhuriyetin ilk illerinden olan Şebinkarahisar’ın bu  hakkını iade edelim. Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli’nin de kendi yöresinin bu sorununa sahip çıkmasını bekliyorum. ” dedi.

IMG_2575

                                  CHP’DEN TAM DESTEK

Bektaşoğlu, Şebinkarahisarlıları temsil eden dernek, vakıf gibi STK’lar ve basın mensuplarından oluşan bir heyetle birlikte CHP Gurup Başkan Vekili Engin Altayı da ziyaret ettiler. Altay, Şebinlilerin haklı taleplerinin arkasında olduklarını ve CHP olarak destek vereceklerini söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir