Giresun

ŞEBİNKARAHİSAR ÜNİVERSİTESİYLE MUTLU

ŞEBİN'İN ÖĞRENCİLERİ BİLGİ LİMANINDAN HAYATA AÇILDILAR

 

Giresun Üniversitesi'nin en yoğun öğrenci potansiyeline ve en büyük yerleşkesine sahip Şebinkarahisar' da yapılan mezuniyet törenine ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 3 bin dolayında kişinin katıldığı törende Rektör Prof. Dr. Aygün Attar da öğrencileri bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. 

 

DSC_0763

İlçedeki spor salonunda yapılan ve yoğun bir katılımın olduğu törende, Şebinkarahisar Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve ilçe protokolü de hazır bulundu.df662ccf55

Teknik ve Sosyal Bilimler MYO’ları Müdürü Öğretim Görevlisi Fatih Aygün, törenin açılışında yaptığı konuşmada, okulların akademik ve idari personel durumu, fiziki yapısı ve açılan yeni bölümler hakkında bilgiler verdikten sonra; öğrencilere; “. Kesinlikle taraf olmayın, fakat takım olun. İş yapmak önemli değil, önemli olan değerli ve doğru iş yapmaktır” diye seslendi.

Salonda bulunanlara hitabeden Giresun Üniversitesi Prof. Dr. Aygün Attar, ise törene yoğun bir katılım olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek,  “ Son bir senede Şebinkarahisar’la ilgili gelişmelerden biri de 4 tane öğretim üyesi bulunmasıdır. Üniversite yönetimi olarak Şebinkarahisar’a ve Alucra’ya önem vermekteyiz. Burada faaliyet gösteren akademik ve idari personelimiz çok büyük fedakarlıklar göstererek Türkiye’nin çağdaş, ışıklı yarınları için büyük gayret sarf etmektedirler. Buradan onlara da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

DSC_0776
                             "ÜNİVERSİTELER TOPLUMU AYDINLATIRLAR"

Attar şöyle konuştu: “Giresun Üniversitesi toplumun ortak yararını kendisinin kişisel yararının önünde ve üstünde tutan, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip bireyler yetiştiren bir Üniversitedir. Ve bunu Şebinkarahisar ‘daki okullarmız yerine getirmektedir.

Şebinkarahisar sokaklarında gezdiğimizde 4 kişiden birinin öğrenci olduğunu görmekteyiz. Yüksek okullarımız ilçeye  ekonomik kazancın yanı sıra kültürel ve sosyal anlamda büyük katkı sağlamaktadır. Üniversiteler sadece öğrenci yetiştirmezler. Ayrıca toplumu aydınlatırlar”

 

Giresun  Üniverstesi’nin son dönemde önemli atılımlar yaptığının altını çizen Rektör Attar, “GRÜ son bir senede büyük bir yol kat etmiş yeni fakülte ve birimler kurulmuş, 55 bin m2 inşaata başlanmış, akademik ve idari personel artışının yanı sıra sosyal ve bilimsel faaliyetleriyle de birçok üniversiteyi geride bırakmış bir üniversitedir” diye konuştu.

Giresun Üniversitesini “kentsel, bölgesel, ulusal kalkınmaya katkıda bulunmayı, dış kaynaklardan yararlanmayı hedefleyen , açık, şeffaf bir yönetimle çalışmaya gayret gösteren bir üniversite" olarak tanımlayan Aygün Attar, “, akademisyen ve öğrencileri ile işbirliği içerisinde çalışarak öğrencilerimizin yurt dışı eğitimlerine de önem veriyoruz” dedi. 

REKTÖR ATTAR'DAN ÖĞRENCİLER ÖĞÜT

Attar, konuşmasının sonunda öğrenciler ve ailelerine şöyle seslendi: “Sevgili aileler, sizler, “Ben cefa çekmeye hazırım. Yeter ki çocuğum okusun adam olsun” diyenlerdensiniz. Ben eminim ki bu çocuklar adam ötesi bireyler olarak, insan olarak vatana, millete, siz aileleri için bu kimlikleriyle ortaya çıkacaklardır. Siz kıymetli annelerimize, değerli babalarımıza, kendisi okumayıp kardeşlerinin okuması için çalışan abi ve ablalarına fedakârlıkları için teşekkür ediyorum. Sevgili gençl

er, sevgili evlatlarım. Artık aramızdan ayrılıyorsunuz. Siz ülkemizde kalifiye ara eleman ihtiyacını giderecek bireylersiniz. Sizlerden isteğim daima yaptığınız işi iyi bir şekilde yapmanız ve ailenize, vatanınıza faydalı bireyler olarak hizmet etmenizdir. Bahtınız açık, şansınız bol olsun”DSC_0789

Mezuniyet töreninde Teknik Bilimler MYO birincisi Semra Ocak ve Sosyal Bilimler MYO birincisi Ümit Güngörmez birer konuşma yaptılar ve okul yaş kütüklerine plaketlerini çaktılar.

DSC_0801

Attar birincileri kutlayarak onlara ödül verdi.

Tören 10. Yıl Marşı eşliğinde gerçekleştirilen kep fırlatma seremonisi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir